Syn adwokata oskarżony. Podpalał nie tylko samochody

Mężczyzna podpalił samochody zaparkowane w centrum Warszawy

Mężczyzna podpalił samochody zaparkowane w centrum Warszawy (Fot. Agencja Gazeta/policja)

Aż o 11 podpaleń oskarżyła Jacka T. śródmiejska prokuratura. Syn znanego adwokata odpowie przed sądem m.in. za podłożenie ognia pod drzwi Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie
W śródmiejskim sądzie jest już akt oskarżenia przeciwko Jackowi T. Prokuratura zakończyła trwające blisko rok śledztwo w ubiegły piątek.

Sprawa zaczęła się od serii podpaleń przy ul. Oleandrów w Warszawie. 18 lutego 2012 r. spłonęło tam aż pięć samochodów. Ale szybko okazało się, że tego wieczoru palił się też samochód zaparkowany przy ul. Nowowiejskiej oraz przy Natolińskiej. Później, badając wcześniejsze, niewykryte przypadki podpaleń w stolicy, policjanci odkryli, że Jacek T. mógł też podpalić auta w Ursusie przy ul. Kadłubka (dwa) i Przemysława (jeden). Miało się to wydarzyć w styczniu. Po sąsiedzku, przy ul. Probusa, Jacek T. był na imprezie.

- Mężczyzna łącznie został oskarżony o siedem przestępstw - mówi prok. Dariusz Ślepokura. Stało się tak, mimo że podpaleń było łącznie 11. Wynika to z tego, że podpalenia z ul. Oleandrów prokurator potraktował łącznie, jako jedno przestępstwo, uznając, że nie było to zwykłe zniszczenie mienia, ale "narażeniem na niebezpieczeństwo", za co grozi do dziesięciu lat więzienia.

10 z tych podpaleń to podłożenia ognia pod samochody. Ale ostatnie dotyczyło prokuratury. Zdaniem śledczych Jacek T. w marcu 2011 r. podpalił drzwi Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Koziej. Zarejestrowała to kamera monitoringu.

Zobacz także
 • Spalone auta na ul. Oleandrów w Warszawie Podpala dziesiątki aut. "To wyzwala pewne doznania"
 • Mężczyzna podpalił samochody zaparkowane w centrum Warszawy Kim jest podejrzewany o podpalenia aut? Syn adwokata i działacza Legii
 • 18-latek przyznał się do podpalenia kamienicy na Marcinkowskiego Podpalacz z Pragi zatrzymany. Nie wie, po co podpalił
Komentarze (85)
Syn adwokata oskarżony. Podpalał nie tylko samochody
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 531 razy 509

  Czyli sa jeszcze u nas uczciwi policjanci i prokuratorzy dla których wazne jest prawo a nie nazwisko. To cieszy.

  Szkoda tylko ze cala ich praca pojdzie na marne jak sprawa trafi do sadu. Pewnie juz sie zawiasy oliwią:))

 • xanaxy

  0

  Biedny dziciak, bo tatus robil kariere i prawdopodobnie nim sie nie zajmowal. Synek dokopal tatusiowi / pewnie slusznie/ i ...odwalil podpalenia, bo co bardziej moze skompromitowac tatusia prawnika, niz synek oskarzony? Klasyka.

 • marych

  Oceniono 1 raz 1

  tatuś powiązany biznesowo z ITI go wyciągnie z tego.

 • chrobotek46

  Oceniono 4 razy 0

  Ależ złośliwe komentarze ! Bo cóż on takiego złego zrobił ? Spalił kilka samochodów - no to co - przecież to nie jego auta ! Tatuś go wybroni, bo to przecież "znany warszawski adwokat". Nawet pewnie prokuratura się nie odwoła, bo cóż to za przestępstwo! Co innego facet- ślizgacz z Basenu Narodowego ! On meczu nie przerwał, nie rzucał butelkami w zawodników, nie robił zadymy tylko śmiech publiki - ale ośmieszył władze stadionu i ich nieudolność ! To czyż nie należy "gnojka" zgnębić ? To jest zadanie prokuratury !
  Ale może ja się choć raz mylę ? -------- Chciałbym !!!!!!

 • ulanzalasem

  Oceniono 3 razy 3

  Może rodzice się nim nie zajmowali i chciał zwrócić swoją uwagę ?

 • malpajestnajwazniejsza

  Oceniono 6 razy 6

  To jest Jacek TOMCZAK. Powtarzam: on nazywa się Tomczak Tu jest adres do tatusia tego kibola, adwokata a także członka zarządu warszawskiej Legii.

  www.tomczak.pl/kontakt/
  Adresu nie podaje w celu dokonania samosądu (chociaż tatuś bardzo chciał sprawie ukręcić łeb) ale po to aby WSZYSCY wiedzieli kto jest kim i aby możnabyło się z "tatusiem" skontaktować.
  Skończyć z ochroną i prawami BANDYTÓW!!!!!

 • doomsday

  Oceniono 6 razy 0

  Dzisiaj w wyniku izraelskich bombardowań gęsto zamieszkałej Gazy, zabitych zostało blisko 40 Arabów, w połowie to dzieci, także niemowlęcia: oto ostatnie zdjęcia twitter.com/search?q=operation%20Israel&src=typd.

  Jak może się teraz czuć pan Maciej Sthur, którego jego rodacy właśnie teraz mordują w tak okrutny sposób Bogu ducha winne dzieci. Jak wyglądają te jego kłamstwa filmowe i to o tych dzieciach z wież oblężniczych , do których mieli strzelać Polacy, no jak?

 • kingstonny

  Oceniono 4 razy 4

  Jak zwykle chlopiec jest anonimowy. Malo tego !!! Nawet o ile zostanie skazany, tzw prawomocnym wyrokiem, to tez pozostanie anonimowy. ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich bandytow jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i np. kazac kompanom spalic sedziemu chalupe. Jezeli polski system troskliwego ukrywania tozsamosci bandytow jest taki genialny i prawy, to dlaczego nie ma go zaden demokratyczny kraj? Bo tam, szanowny przestraszony sadzie, tozsamosc bandyty jest oglaszana wszem i wobec w momencie formalnego oskarzenia. Ku przestrodze innym, rozumiesz wysoki - acz strachliwy, sadzie? Ku przestrodze.

 • wessling

  Oceniono 9 razy 7

  Jaki znowu słynny ? Słynny to był Kuba Rozpruwacz. Ten tutaj to zwykły gnojek, o którym przez chwilę wspominano bo ma ojca na stanowisku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje