Rozbił auto i napił się wódki. I tak usłyszał zarzuty

Rozbita skoda po wypadku na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Ostrobramskiej

Rozbita skoda po wypadku na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Ostrobramskiej (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Według biegłego powołanego przez prokuraturę, kierowca, który po kolizji na Pradze Południe wypił duszkiem butelkę alkoholu, był pijany jeszcze przed jej spowodowaniem
Do niecodziennego zdarzenia doszło miesiąc temu na skrzyżowaniu na Pradze Południe. Kierowca dostawczego mercedesa jechał ul. Zamieniecką w kierunku Wału Miedzeszyńskiego. Kierowca skody chciał skręcić z ul. Fieldorfa w lewo w ul. Ostrobramską. Doszło do zderzenia. Po kraksie kierowca skody wyciągnął butelkę cytrynówki i wychylił ją duszkiem. Potem "poprawił" jeszcze piwem. Robił to jawnie, tak by wszyscy świadkowie (a także przybyli wkrótce po kolizji policjanci) dobrze widzieli, co czyni. Gdy mężczyzna został zbadany alkomatem, okazało się, że ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Później tłumaczył, że się zdenerwował i było mu szkoda jego ukochanego samochodu.

Czy mężczyzna przed kolizją także pił alkohol? Czy pijąc wódkę zaraz po zderzeniu, chciał uniknąć odpowiedzialności? Jeśli tak, to sposób jaki wybrał, nie sprawdził się.

Prokuratura powołała bowiem biegłego toksykologa, który miał za zadanie ocenić, w jakim stanie był kierowca skody przed spowodowaniem kolizji.

- Zdaniem biegłego w chwili zdarzenia mężczyzna miał w organizmie nie mniej niż 1,4 promila alkoholu - mówi asp. Paweł Pławecki z południowopraskiej komendy.

I to zdecydowało, że prokurator postawił mu zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Dodatkowo mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji oraz picie alkoholu w miejscu do tego niewyznaczonym.

Zobacz także
 • Miejsce tragicznego wypadku Zabił po pijanemu innego kierowcę: 8 lat więzienia
 • Pijany i bez prawka wężykiem Krakowskim Przedmieściem
Komentarze (18)
Rozbił auto i napił się wódki. I tak usłyszał zarzuty
Zaloguj się
 • hans_close

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję, że dostanie 20 godzin prac społecznych...
  (Przypominam, że podobno żyjemy w europejskim państwie prawa, gdzie wszyscy są równi wobec prawa)

 • nikt_inny

  0

  powinien mieć postawione jeszcze zarzut za próbę wprowadzenia w błąd policji; przecież pijąc alkohol po wypadku chciał świadomie zafałszować wynik alkotestu.

 • facet1

  Oceniono 1 raz 1

  Szanun!! nie każdy ciepłą wódę z gwinta szarpnie!!!
  A że debil? to nie jego wina, taki się urodził...
  catch22

 • mipinas

  Oceniono 7 razy 5

  takim jest alkoholikiem, ze nie wytrzymał z obalniem flaszki do zakonczenia czynnosci i ktos ma uwierzyc, ze jazdy sobie wódką nie umilał?

 • raskolnikov74

  Oceniono 11 razy 11

  Zrobił to co borowcy i postawiniee mu zarzutów naraża teraz tego prokuratora na konskewencje. I nie będą to konskeweencje służbowe ale nieszczęśliwy wypadek. Skończyło się pobłażanie dla kurw łamiących zasadę równości woebc prawa.

 • camel_3d

  Oceniono 19 razy 19

  No...a u BORowcow nie potrafiona stwerdzic czy pili przed czy po wypadku... dziwne nie?? Polska..ja piernicze

 • wujek_extrema

  Oceniono 1 raz 1

  Nic oryginalnego. Na zachodzie to stary sposob, uciec z miejsca wypadku i zapieprzac do najblizszego baru zeby tam pic (przy swiadkach) z zalu po wypadku. stalo sie to tak popularne ze siedziowie juz sie dobrze na tym poznali i zwykle nie jest to skuteczna obrona. Ostatnio w Vancouver Canada tak sie bronil policjant ktory zabil przechodnia po wodce.

 • fctheduck

  Oceniono 9 razy 9

  Tzw. ludowy spryt. Zwykły kretyn. Ale miał swoje pięć minut w mediach:)

 • lignan

  Oceniono 35 razy 31

  To klasyczne nadpicie!!! Funkcjonariusz BOR, który rozbił w Budzie Ruskiej państwowy samochód został oczyszczony w takiej samej sytuacji przez prokuratora z jakichkolwiek podejrzeń!!!! Napił się z żalu i stresu, ajak uzasadniał prokuratorzyna, jaeśli są jakieś wątpliowości należy je rozstrzygać na korzyść oskarzonego!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje