PO pisze do prokuratury w sprawie finansowania kampanii

19.11.2012 09:33
Jarosław Charłampowicz

Jarosław Charłampowicz (Fot. Paweł Kozioł / AG)

Politycy Platformy - poseł Jarosław Charłampowicz i eurodeputowany Piotr Borys - złożyli w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez komitet wyborczy Rafała Dutkiewicza.
Charłampowicz uważa, że kampania wyborcza komitetu prezydenta Wrocławia w ubiegłorocznych wyborach do Senatu mogła być nielegalnie finansowana. - Mogło dojść do złamania kodeksu wyborczego - mówi.

Sprawa dotyczy ujawnionych przez media informacji o tym, że za kampanię kandydatów prezydenta Wrocławia płaciła, poza oficjalnym rozliczeniem, firma Dynamicom. Przyznał to jej prezes Tomasz Góralski. Twierdzi, że opłacił m.in. dystrybucję ulotek wyborczych trzech kandydatów, którzy z listy Dutkiewicza starali się o mandaty senatorów.

Niezależnie od doniesienia złożonego przez polityków Platformy, prokuratura już prowadzi śledztwo w tej sprawie. Od czasu, gdy Góralski publicznie powiedział, że brał udział w nielegalnym finansowaniu kampanii, sztabowcy komitetu Rafała Dutkiewicza konsekwentnie zaprzeczają, aby doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości, przekonują, że nigdy nie współpracowali z prezesem firmy Dynamicom.

Zobacz także
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • andrzej414

  0

  No i co na to niedoszły senator Dutkiewicza Pan Wild - ten sam , który startował na prezydenta Wałbrzycha i oczywiście przerżnął , wcześniej wywieżli go na taczkach z małej gminy nazwy nie wymieniam , bo szkoda miejscowości i tamtejszych ludzi , ale to są fakty , Pan Wild w dalszym ciągu co jakis czas opluwa Wałbrzych i jego prezydenta legalnie wybranego przez Wałbrzyszan , tacy są właśnie Ci ludzie od Dudtkiewicza mieszaja nie tylko we Wrocławiu pomimo ,że przerżnęli ostatnie wybory , a co bedą się liczyć z motłochem , no nie .

 • reali-sta1

  Oceniono 2 razy 0

  Prezydent Dutkiewicz nigdy nie był "ulubieńcem" PO. Widocznie mają upatrzonemu kandydata z PO np żonę poprzedniego prezydenta.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy 0

  A ile „Amber Gold” przeznaczył na dofinansowanie kampanii wyborczej PO, bo słyszałem dwie plotki jedni mówili, że 100 milionów a jedni, że ćwierć miliarda.
  Z poważaniem

 • ttwork

  Oceniono 6 razy 0

  Brawo, POnad wszystko.Szpetyna na prezydenta...........Lazow Dolnych. A niech sie ciesza..

 • moro01

  Oceniono 4 razy 0

  A co z finansowaniem peło przez mafię pruszkowską ?
  vod.gazetapolska.pl/2101-rozmowa-niezalezna-mariusz-kaminski-cz-22
  vod.gazetapolska.pl/264-rozmowa-niezalezna-mariusz-kaminski

 • laksmana

  Oceniono 2 razy 0

  To Dutkiewicz w ogóle potrzebował kampanii? Przy takiej konkurencji?

 • rayan222

  Oceniono 10 razy -4

  JUREK MICHALAK NA PREZYDENTA WROCŁAWIA- liczymy na to. Wrocław bedzie piekny

 • samanta999

  Oceniono 30 razy 8

  a Józef Bąk

  uśmiechnięty,
  zadowolony

  tatuś nie pozwolił Prokuraturze, by go przesłuchiwała

  :)))

 • jtp2

  Oceniono 11 razy 5

  czyli podkablowali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje