Ogromny airbus do Abu Dhabi zawrócił na Okęcie z chorym

śmik
13.11.2012 13:53

fot. Twitter/ Lotnisko Chopina

Na lotnisku Okęcie wylądował ogromny airbus A340 z chorym na pokładzie. Pilot zdecydował, że trzeba przerwać lot z Nowego Jorku do Abu Dhabi.
- Na płycie czeka już karetka, która zabierze chorego do szpitala - mówił tuż przed lądowaniem Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska Chopina. Maszyna należy do linii Etihad Airways. Samolot był już nad Ukrainą, w rejonie Lwowa, i wtedy pilot zdecydował, że przerwie lot i poleci na lotnisko w Warszawie. Wylądował przed godz. 14.

- Po zabraniu chorego będzie można dotankować samolot, który wyleci w dalszą podróż - dodaje Przybylski. Do Abu Dhabi zostało mu ok. 1/3 z liczącej ponad 11 tys. km trasy. Cały rejs miał trwać 13 godzin.

Airbus A340 to ogromna maszyna jak na warunki polskie, choć bywalcy wielkich lotnisk mogą uznać, że to "średniak". W niektórych wersjach może zabrać nawet 380 pasażerów.

Samolot odleciał z Lotniska Chopina ok. godz. 16.40.


Przerwany rejs do Abu Dhabi (flightradar24.com)

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 71 razy 35

  Oby ten chory nie przeklął pilotów, że skazali go na polską służbę zdrowia..

 • no4nwo

  Oceniono 45 razy 11

  ogromny, ogromny, ogromny, ogromny, ogromny, ogromny, ogromny, ogromny, ogromny, ogromny, ogromny, ogromny airbus. niesamowite. niebywałe.

  śmik - ogromnie pasująca do poziomu gazeciny redaktorzyna.

 • turbo-liberal

  Oceniono 9 razy 5

  Też myślałem, że chodzi o A380.
  No i brakuje informacji co choremu było, i jaki jego los?

 • adnan25

  Oceniono 11 razy 3

  Ludzie, przestańcie ujadać jak nie macie nic do powiedzenia. Przecież autor napisał "Airbus A340 to ogromna maszyna jak na warunki polskie, choć bywalcy wielkich lotnisk mogą uznać, że to "średniak" więc po co to psioczenie, że nie taki ogromny, że inny. Nie podoba się, to nie komentuj, nie czytaj. W Polsce jak zwykle wszystko jest do dupy, wszystko beznadziejne. Dreamliner przyleci i też źle. Co za naród. Ciekawy jestem co jest w stanie ucieszyć to społeczeństwo. Zarobki powyżej 30 tys netto na rękę? 10 żon? Zapewniam, że jak ktoś jest malkontentem od urodzenia to nawet to nie jest w stanie rozjaśnić mu myśli.

 • harperk

  0

  Ogromny airbus................co za sloiki to pisza?

 • mniklasp

  0

  faktycznie duzy samolot to wlasnie A380-800 , lecialem z Los angeles do Seuol Korea , , Korean Air, dwupietrowy, z barem i stoiskiem dawnego tzw Pewexu. drugie pietro to business i I klasa zlozkami do spania na 25 osob oddzielone od siebie.Koren Air ma swietne jedzeie i mila. obsluge , lot byl bardzo dobry

 • dwa_grosze

  Oceniono 3 razy -1

  Jeszcze wiekszy Arbuz (A380) zawrocil z plonacym silnikiem do Sydney.

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 25 razy -1

  Gimbus na stazu podjaral sie erbasem "ogromny, lolaboga". Zenada I zascianek zwana Bulanda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje