Bufet na Żurawiej boi się narodowców. Zamykają lokal

11.11.2012 08:00
Bufet Centralny w Warszawie

Bufet Centralny w Warszawie (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Trafiliśmy w Warszawie na lokal, który z powodu marszów z okazji Święta Niepodległości zamyka się na cały dzień. To Bufet Centralny przy ul. Żurawiej.
- Z ronda Dmowskiego wyruszy 30 tys. narodowców, więc lepiej żebyśmy się zamknęli - mówi Bartłomiej Banasiuk z Bufetu Centralnego. - To boczna ulica, nie będzie wielu służb, jest ryzyko, że coś się tu wydarzy. Dobrze pamiętam burdy w czasie meczu Polska - Rosja.

Tego dnia w okolicach skrzyżowania Nowego Światu i Al. Jerozolimskich, na moście Poniatowskiego i na Marszałkowskiej doszło do bójek kibiców polskich i rosyjskich. Ci ostatni byli wręcz ścigani przez umalowanych na biało-czerwono kiboli.

W niedzielę nieczynna będzie też Cafe 6/12, również przy Żurawiej. - Zamykamy się m.in. z powodu marszu, ale chodzi też o to, żeby dać ludziom wolne. Pracujemy siedem dni w tygodni i chcemy odpocząć.

Będą za to działać Cafe Szparka na pl. Trzech Krzyży, Cava i Momo Pizza przy Nowym Świecie. - Nie boimy się, pracujemy jak zwykle - mówią ich pracownicy.

Zobacz także
Komentarze (101)
Zaloguj się
 • drozd215

  Oceniono 106 razy 42

  Ta wiadomość mnie poraziła, "zamknęli bufet na jeden dzień", a bufetowa milczy.

 • takeyoshi

  Oceniono 58 razy 20

  Heh, całe miasto oblecieli, ale nareszcie udało się znaleźć odpowiedni lokal. ;)
  Prezentują poziom "Faktu", a później zastanawiają się dlaczego w zastraszającym tempie spada liczba Czytelników...

 • mi3tek

  Oceniono 16 razy 16

  Irytują mnie te marsze, mieszkam w centrum, parę minut temu przemaszerowała liczna i rozwrzeszczana grupa ulicą JPII, policji tam nie widziałem. Nie mam ochoty tego oglądać ani słuchać. Niech idą sobie maszerować przez swoją wieś. Zresztą guzik wynika z tego maszerowania poza utrudnieniami dla mieszkańców, a nieraz szkodami. Z boku patrząc to nie wiadomo nawet czy to jakaś prawica czy lewica czy inna opcja. Idą jakieś zakapturzone ćwoki i drą ryja i nie wiadomo o co chodzi. Trochę to wygląda jak manifestacje w Dniu Świra - jedna grupa z transparentami z hasłem "TAK" a druga z hasłem "NIE", też nie wiadomo o co chodzi i też jest absurdalnie. Chcecie zmian to głosujcie inaczej zamiast bez sensu łazić po ulicach a nie tylko PO albo PIS i tak w kółko jak by nie można było inaczej.

 • royal_pl

  Oceniono 43 razy 15

  A gdzie w tym roku polscy i niemieccy "antyfaszyści" trzymają swoje "narzędzia pokoju" w postaci pałek, kastetów i noży???

 • chronoxs

  Oceniono 61 razy 15

  News na poziomie szmatławców medialnych.

 • rawahecht

  Oceniono 47 razy 13

  Na ścianie, nad kafelkami, to jakiś futurystyczny malunek, czy po prostu swojska pleśń?

 • na_grobli

  Oceniono 49 razy 5

  A GieWu szczuje, szczuje, szczuje.....
  Jęli prowokatorzy lewaccy nie uderzą - będzie spokój.
  W marszu w obronie wolnego słowa we wrześniu było ok.200 tysięcy "oszołomów i narodowców" i kompletnie NIC się nie stało.
  Ale jeśli anftifiarze czyli komuniści sprowokują?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje