"Brajvik" z Oleśnicy groził politykom w internecie

08.11.2012 15:04
Prokuratura

Prokuratura (Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta)

42-letni Mirosław G. w lipcu na forum Onetu zamieścił wpis: "Tu polski polityczno-taśmowy Brajvik - zabiję wszystkich rodzinno koligaconych złodziei z PO-PSL... początek za tydzień". Może za to pójść do więzienia nawet na pięć lat.
Mirosław G. został zatrzymany na początku sierpnia. Informację o tym, że mogło zostać popełnione przestępstwo, dolnośląskiej policji przekazała komenda krakowska.

Prokuratura ustaliła, że mężczyźnie chodziło o dwóch członków partii politycznych. Został namierzony po numerze IP. Swój wpis zamieścił, korzystając z tabletu. Przed kilkoma dniami został oskarżony o grożenie śmiercią z powodu przynależności partyjnej.

Mirosław G. przyznał się do winy. Wyjaśnił, że 27 lipca po powrocie z pracy przeglądał strony internetowe. Rozdrażniły go informacje o wzrostach cen i aferach w rządzie. Zeznał, że komentarz napisał bez zastanowienia. Dodał też, że pił wcześniej alkohol. Był poirytowany, bo jego rodzina ma kłopoty finansowe. Zaprzecza jednak, żeby miał zamiar realizować swoje groźby.

Mirosław G. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Może pójść do więzienia na okres od 3 miesięcy do 5 lat.

Komentarze (27)
Zaloguj się
 • yyyama

  0

  co za popaprańcy

 • canabissativa

  0

  Pomału władzy odbija. Boja się nas-zwyklaych szarych obywateli.Chcą nas zniechęcić ciągając po sądach. Panie Mirku!!!!!!! Brawo!!!!!!! Jesteśmy z Panem.

 • canabissativa

  0

  Ja znalazłem taki apel. I nawet mi się podoba.
  "Do wszystkich internautów, którym na sercu leży dobro naszej ojczyzny! Dukumentujcie fakty i reportaże. Spisujcie powiązaych z aferami, z mamachem smoleńskim, imiona nazwiska i stanowiska posłów, urzędników, rządowych ekspertów, oficerów WSI i agentów powiązanych z rosyjskimi wpływami, prokuratorów, sędziów, dziennikarzy innym słowem wszystkich zdrajców którzy służą bezwzględnie obecnemu reżimowi wbrew zasadom konstytucyjnym i wbrew interesom narodu polskiego. Chiny wyciagaja reke po rosyjska Syberie. Wiele republik oddzzieli sie wtedy or rosjji . Putin jest chory na raka i niebawem zdechnie! To nie sience fikcion to matriały FSB. Skończy sie era karmienia tych bolszewiskich psów które teraz tak ujadają w imię kremla i PO. Przyjdzie taki dzień że w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej zaczniemy ich rozliczać i zaczniemy stawiać słupy szubiennicze! Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy!Kopiuj wklej i prześlij dalej"

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Obecnie w III RP mieszkają już nie setki tysięcy ale miliony takich Mirosławów G. I co, policja ich wszystkich pozamyka? A co robili 30 lat temu ci co teraz rządzą III RP? Zamiast palmtopów używali powielaczy czyli de facto to samo co Mirosław G. Niektórzy jak marszałek Niesiołowski nie tylko grozili ale nawet realizowali groźby przy użyciu materiałów wybuchowych. Teraz są szanowanymi obywatelami na najwyższych szczeblach władzy. Czyżby historia zatoczyła kolejne koło??? Po co ta trwoga? Historii nie da się zatrzymać, nawet siłami policyjnymi i prokuratorskimi.

 • hanz3335

  Oceniono 4 razy 2

  Tak naprawdę boi się PO.Żeby narodowi "nie odbiło.Zamyka za zwykłe pierd..,jakiegoś zdenerwowanego robotnika.A może przez takie gadanie klasa robotnicza zrobi to naprawdę???Kto broi ten się boi!!!

 • baby1

  Oceniono 3 razy 3

  Jaki krajm taki Brajvik.

 • supon1954

  Oceniono 1 raz -1

  no i mamy skutki działalności sekty smoleńskiej.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 10 razy 8

  Czyli prokuratura ustaliła, że "dwóch członków partii politycznych" to "rodzinno koligaceni złodzieje z PO-PSL", tak czy nie?

 • dziadekbronek

  Oceniono 8 razy 6

  A bandyci i złodzieje cieszą się...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje