"Brajvik" z Oleśnicy groził politykom w internecie

08.11.2012 15:04
Prokuratura

Prokuratura (Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta)

42-letni Mirosław G. w lipcu na forum Onetu zamieścił wpis: "Tu polski polityczno-taśmowy Brajvik - zabiję wszystkich rodzinno koligaconych złodziei z PO-PSL... początek za tydzień". Może za to pójść do więzienia nawet na pięć lat.
Mirosław G. został zatrzymany na początku sierpnia. Informację o tym, że mogło zostać popełnione przestępstwo, dolnośląskiej policji przekazała komenda krakowska.

Prokuratura ustaliła, że mężczyźnie chodziło o dwóch członków partii politycznych. Został namierzony po numerze IP. Swój wpis zamieścił, korzystając z tabletu. Przed kilkoma dniami został oskarżony o grożenie śmiercią z powodu przynależności partyjnej.

Mirosław G. przyznał się do winy. Wyjaśnił, że 27 lipca po powrocie z pracy przeglądał strony internetowe. Rozdrażniły go informacje o wzrostach cen i aferach w rządzie. Zeznał, że komentarz napisał bez zastanowienia. Dodał też, że pił wcześniej alkohol. Był poirytowany, bo jego rodzina ma kłopoty finansowe. Zaprzecza jednak, żeby miał zamiar realizować swoje groźby.

Mirosław G. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Może pójść do więzienia na okres od 3 miesięcy do 5 lat.

Komentarze (27)
Zaloguj się
 • paid_ghostwriter

  Oceniono 48 razy 38

  miał takie kłopoty finansowe, że aż postanowił kupić tablet?

 • pogostarek

  Oceniono 43 razy 25

  Kaczynski i jego wyznawcy cały czas nawoluja do rzezi w imię smoleńska a policja nic z tym nie robi, są równi i rowniejsi.

 • dziadekjam

  Oceniono 29 razy 19

  Napisał "zabiję wszystkich rodzinno koligaconych złodziei z PO-PSL..."
  ===================================================
  Według oświadczeń prominentnych polityków PO i PSL nepotyzm, czyli "rodzinno koligaceni złodzieje" w polskim życiu politycznym nie występują, groźby tego pana są skierowane do "nikogo". To tak samo jakby odgrażał się Marsjanom z PO-PSL. Za co chcą chłopa skazać ? Nie rozumiem.

 • toksol

  Oceniono 17 razy 17

  No, jeśli chciał zabijać po pijanemu to nasi obywatele mu wybaczą!

 • puzonik48

  Oceniono 29 razy 15

  A czym jest ten apel psiorów zamieszczany na forach ?

  "Do wszystkich internautów, którym na sercu leży dobro naszej ojczyzny! Dukumentujcie fakty i reportaże. Spisujcie powiązaych z aferami, z mamachem smoleńskim, imiona nazwiska i stanowiska posłów, urzędników, rządowych ekspertów, oficerów WSI i agentów powiązanych z rosyjskimi wpływami, prokuratorów, sędziów, dziennikarzy innym słowem wszystkich zdrajców którzy służą bezwzględnie obecnemu reżimowi wbrew zasadom konstytucyjnym i wbrew interesom narodu polskiego. Chiny wyciagaja reke po rosyjska Syberie. Wiele republik oddzzieli sie wtedy or rosjji . Putin jest chory na raka i niebawem zdechnie! To nie sience fikcion to matriały FSB. Skończy sie era karmienia tych bolszewiskich psów które teraz tak ujadają w imię kremla i PO. Przyjdzie taki dzień że w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej zaczniemy ich rozliczać i zaczniemy stawiać słupy szubiennicze! Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy!Kopiuj wklej i prześlij dalej"

 • alejajaniemaco

  Oceniono 25 razy 9

  Uderz w stol a nozyce sie odezwa. Napisal ze zabije zlodziei. "Prokuratura ustaliła, że mężczyźnie chodziło o dwóch członków partii politycznych." Czyli ze prokuratura ustalila ktorzy z PO i PIS to rodzinno skoligaceni złodzieje ? Czy prokuratura posiadajac ta wiedze zamierza przedsiewziac jakies kroki przeciwko rodzinno skoligaconym złodziejom z PO i PIS ?

  Po drugie nie powinno sie do niczego przyznawac. Tym samym oczywiscie nie zaprzeczac ze mial realizowac grozby. Potwierdzac zreszta tez nie skoro to nie byly jego grozby.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 10 razy 8

  Czyli prokuratura ustaliła, że "dwóch członków partii politycznych" to "rodzinno koligaceni złodzieje z PO-PSL", tak czy nie?

 • dziadekbronek

  Oceniono 8 razy 6

  A bandyci i złodzieje cieszą się...

 • baby1

  Oceniono 3 razy 3

  Jaki krajm taki Brajvik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje