W kilka godzin odbili porwanego obywatela Bangladeszu

08.11.2012 09:13
Stołeczna policja odbiła z rąk porywaczy obywatela Bangladeszu. Udało się go oswobodzić z rąk jego rodaków już kilka godzin po porwaniu.
Akcja rozegrała się w ubiegłą środę. Około południa do oficera dyżurnego stołecznej policji zadzwoniła kobieta z Wielkiej Brytanii, informując o uprowadzeniu obywatela Bangladeszu, który przebywał na terenie Polski. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału do walki z terrorem i zabójstw, we współpracy z funkcjonariuszami CBŚ KGP i z Wielkiej Brytanii. Ustalili, że do porwania doszło na terenie Warszawy. Porywacze skontaktowali się z rodziną mężczyzny w Bangladeszu z żądaniem okupu. Pieniądze miały być przesłane do Warszawy za pośrednictwem jednej z firm realizującej międzynarodowe przekazy pieniężne. Świadczyło to o tym, że sprawcy oraz pokrzywdzony najprawdopodobniej przebywają wciąż w Warszawie.

Tego samego dnia wieczorem policjanci namierzyli miejsce przetrzymywania pokrzywdzonego w pobliżu Nowego Światu. Przed godz. 20 funkcjonariusze weszli do mieszkania, gdzie zastali związanego mężczyznę oraz sześciu innych obywateli Bangladeszu. Policjanci uwolnili pokrzywdzonego i zatrzymali pozostałych mężczyzn w wieku od 24 do 43 lat. Dwóch kolejnych obywateli Bangladeszu zatrzymali przed budynkiem.

Po tygodniu śledztwa czterem z zatrzymanych mężczyzn prokurator przedstawił zarzuty porwania dla okupu. Sąd rejonowy zadecydował o aresztowaniu wszystkich oskarżonych. Grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • bonzo99_9

  Oceniono 101 razy 91

  A czy zostaną deportowani czy będą wygrzewać się w celi za pieniądze polskiego podatnika, a potem będą mogli sobie poruszać się po UE bez przeszkód?

 • hassprediger

  Oceniono 68 razy 58

  6-8 porywaczy, mamy gangi wietnamskie, okazuje się bengalskie, kto im dał wizy, czy ktoś sprawdza z czego żyją?
  Gdyby mnie porywali i bym ich pobił, albo i zabił, to pewnie zostałbym skazany, za napaść i morderstwo z pobudek rasistowskich;[

 • barnaba-chopin

  Oceniono 52 razy 48

  Po co te zdjęcia, które nie wnoszą nic do artykułu? To samo zdjęcie jest przy artykule pt.: "Policyjny stażysta zgubił amunicję. Trwają poszukiwania"

 • quosoo

  Oceniono 41 razy 27

  "Pieniądze miały być przesłane do Warszawy za pośrednictwem jednej z firm realizującej międzynarodowe przekazy pieniężne"

  Wiele razy zastanawiałem się czy Western Union, ma w dobie współczesnej bankowości jakąś inną rację bytu niż obsługa finansowych transakcji wszelkiej maści terrorystów, wyłudzaczy i nigeryjskich scammerów. Ktoś wie do czego służą takie przekazy oprócz oczywistego utrudnienia ustalenia do kogo pieniądze trafiają?

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 19 razy 17

  łatwo było ich namierzyć, myślę, że obywatele bangladeszu są rozpoznawalni.

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 15 razy 13

  W polskim więzieniu i tak więcej metrów na osobę niż w Bangladeszu...

 • oldboy42wawa

  Oceniono 6 razy 6

  no i brawo dla policji - przestepstwo jest przestepstwem

 • felicjan.dulski

  Oceniono 36 razy 4

  Będę zjadliwy: Dlaczego policja wtrąca się do "obyczajów" obcokrajowców. Toż to rasizm i ksenofobia. Może oni tak lubią? Może taka u nich tradycja? Może nawet religijna? A tradycja rzecz święta i trzeba uszanować. na poważnie, to trzeba stwierdzić, że udało się policji tylko dlatego, że tych Bengalczyków w Polsce za dużo nie ma. Wietnamczykami, Ormianami, Cyganami i innymi policja się nie przejmuje, jeśli przestępstwa zachodzą wewnątrz ich wspólnot. Zresztą tak dzieje się w całej Europie. Nawet w Niemczech policja stosuje inne standardy wobec diaspory tureckiej, niż choćby w stosunku do Polaków. Przykład? Nie słyszałem, by tureckiej rodzinie odebrano dziecko za to że mówi po turecku, a polskiej za to, że mówi po polsku Jugendsamt odebrał (było o tym głośno). Jakie są motywy? Nie wiem, nie próbuje wnikać, ale fakt stwierdzam.

 • habemus_papam666

  Oceniono 1 raz 1

  Sami go porwali , to sami go uwolnili...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje