"Czarna dziura gospodarki". Alpiniści na ministerstwie

Akcja organizacji ekologicznej

Akcja organizacji ekologicznej "Greenpeace" na budynku Ministerstwa Gospodarki przy pl. Trzech Krzyży przeciwko kopalniom odkrywkowym (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Kolejna akcja organizacji ekologicznej Greenpeace w stolicy. Alpiniści wspięli się na budynek Ministerstwa Gospodarki i rozwiesili wielką płachtę z hasłem "Kopalnie odkrywkowe. Czarna dziura gospodarki" oraz wielki napis "10 mld". Policja zatrzymała biorących udział w akcji
Wysiedlenia tysięcy ludzi, zniszczenia gospodarstw, zwiększona zachorowalność na choroby układu oddechowego, bezrobocie i dewastacja środowiska - to nie scenariusz filmu katastroficznego. Tak może wyglądać wiele gmin w Polsce, jeśli rząd będzie kontynuował realizację planów budowy kopalni odkrywkowych węgla brunatnego - czytamy na stronach międzynarodowej ekologicznej organizacji Greenpeace. Ekolodzy postanowili uświadomić swój pogląd ministerialnym urzędnikom.

W środę ok. godz. 11 na gmach Ministerstwa Gospodarki od strony pl. Trzech Krzyży wspięło się 7 działaczy Greenpeace'u, kolejne 9 osób było przed gmachem. Alpiniści wywiesili gigantyczny transparent: "Kopalnie odkrywkowe. Czarna dziura gospodarki".Greenpeace domaga się od ministra gospodarki Waldemara Pawlaka zmian w "Polityce Energetycznej Polski do 2030 roku" oraz odstąpienia od planów budowy kopalni odkrywkowych w Gubinie i Legnicy.

Na miejscu interweniowała policja, która usunęła działaczy po godz. 13. Kilka osób zatrzymano.

Zobacz także
 • Ogłowione jesiony przed kawiarnią Szparka na pl. Trzech Krzyży Kikuty zamiast drzew na pl. Trzech Krzyży. Spróchniałe?
 • Budowa biurowca Atrium 1 Wzorcowy eko-biurowiec Europy powstaje przy rondzie ONZ
 • Północna część placu Trzech Krzyży z modnymi lokalami np. Szpilką. Były szalet to widoczny z przodu jasny pawilonik, też siedziba baru MPO blokuje remont pl. Trzech Krzyży. Sprzedali szalet
Komentarze (33)
"Czarna dziura gospodarki". Alpiniści na ministerstwie
Zaloguj się
 • blski

  0

  Znam kilku czlonkow Greenpeace i musze przyznac, ze trudno znalezc tak dobrze poinformowanych jak tez oddanych swym ideom ludzi. Podczas gdy zgadzam sie z tym, ze dotychczasowa dewastacj asrodowiska moze spowodowac, ze bedziemy powoli zyli w skazonym gnojowisku, tyle ze ja jestem proponentem energii nuklearnej.
  Wegiel biorac koszt budowy i operowania oczyszczalni drogi, inne egzotyczne zrodla drogie, niepraktyczne jak tez niepewne. Wiatraki jak kilka to kuriozalne, ale w duzych ilosciach paskustwo no i nie zawsze wieje.
  Baterie sloneczne zrobione Chinach z materialow ktorych nazw nie moge nawet wymowic, a ktorych w koncu kiedys bedzie trzeba sie pozbyc, poza tym jak slonce nie dopisze to co wtedy. Energii elektrycznej nie da sie przechowac. wodne - nieprawdopodobnie drogie no i z woda (oprocztego cholernego deszczu) tez klopoty.
  Nie ma innych praktycznych poza atomowymi.
  Kilku pisze o naszej zaleznosci od rosyjskiego gazu, jezeli cud gazu (g)Lupkowego sie urzeczywistni to bedzie to dla naszego kraju ekologiczna katastrofa i byc moze nasz kraj bedzie potega gazowa, ale zapewniam was, ze za ten gaz bedziemy placili tyle samo co obecnie, Pieniadze wyjada zagranice a grosze ktore zostana nasi politycy roztwonia, a pozostanioe gnojowisko z ktorym bedziemy musieli sie zmagac przez gerneracje.

 • wessling

  Oceniono 2 razy 0

  Pytanie komu zależy żeby Polsce nic nie wyszło z jej planów i żeby jedyną alternatywą pozostał rosyjski gaz ?

 • wieprzowinapozydowsku

  0

  "Wysiedlenia tysięcy ludzi, zniszczenia gospodarstw, zwiększona zachorowalność na choroby układu oddechowego, bezrobocie i dewastacja środowiska - to nie scenariusz filmu katastroficznego. Tak może wyglądać wiele gmin w Polsce, jeśli rząd będzie kontynuował realizację planów budowy kopalni odkrywkowych węgla brunatnego - czytamy na stronach międzynarodowej ekologicznej organizacji Greenpeace. Ekolodzy postanowili uświadomić swój pogląd ministerialnym urzędnikom."

  E tam, przeciez wszyscy w tym kraju doskonale wiedza, ze jak ten rzad wezmie sie za budowanie, to co najwyzej jakis... basen powstaje.

 • plorg

  Oceniono 1 raz -1

  "Alpiniści wspięli się na budynek Ministerstwa ...."

  Kto na to pozwolił? Czy ministerstwo nie znajduje się przypadkiem w centrum stolicy?

  Greenpeace -strzelać do tych terrorystów!

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 2

  Elektrownie wiatrowe - nie,
  elektrownie węglowe - nie,
  elektrownie atomowe - nie,
  elektrownie wodne - nie....

  Ale codziennie mają być świeże, ciepłe bułeczki, ciepła woda w kranach, ciepłe mieszkania....

  A energia elektryczna, skąd ?

 • tuad27

  Oceniono 10 razy 6

  Czarna dziura czyli tzw czarna strefa w gospodarce to kościół katolicki. Jaka jedyna instytucja KRK w Polsce na ma obowiązku prowadzenia ksiąg handlowy ( tak sobie ugadali) tak więc rząd (państwo) nie ma możliwości weryfikacji finansów i obrotów w kościele katolickim - legalna mafia - to jest właśnie czarna strefa dla gospodarki !!!!!!!!

 • doubleyou

  Oceniono 11 razy 7

  a czy ta "ekologiczna" organizacja proponuje coś w zamian?

 • da3lek

  Oceniono 2 razy 0

  dlatego nigdy nie daję im kasy, żeby nie finansować takich pierdół ;)

 • poparzony

  Oceniono 15 razy -1

  Hej, eko-terroryści zdecydujcie sią na węgiel czy na atom.
  Bo wiatraki to możecie sobie w dupę wsadzic.
  Pytania na czym większe haracze zgarną?
  Ja stawiałbym na atom, bo nie trzeba wtedy utrzymywac przywileji emerytalnych dla żon górników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje