"Czarna dziura gospodarki". Alpiniści na ministerstwie

07.11.2012 13:00
Kolejna akcja organizacji ekologicznej Greenpeace w stolicy. Alpiniści wspięli się na budynek Ministerstwa Gospodarki i rozwiesili wielką płachtę z hasłem "Kopalnie odkrywkowe. Czarna dziura gospodarki" oraz wielki napis "10 mld". Policja zatrzymała biorących udział w akcji
Wysiedlenia tysięcy ludzi, zniszczenia gospodarstw, zwiększona zachorowalność na choroby układu oddechowego, bezrobocie i dewastacja środowiska - to nie scenariusz filmu katastroficznego. Tak może wyglądać wiele gmin w Polsce, jeśli rząd będzie kontynuował realizację planów budowy kopalni odkrywkowych węgla brunatnego - czytamy na stronach międzynarodowej ekologicznej organizacji Greenpeace. Ekolodzy postanowili uświadomić swój pogląd ministerialnym urzędnikom.

W środę ok. godz. 11 na gmach Ministerstwa Gospodarki od strony pl. Trzech Krzyży wspięło się 7 działaczy Greenpeace'u, kolejne 9 osób było przed gmachem. Alpiniści wywiesili gigantyczny transparent: "Kopalnie odkrywkowe. Czarna dziura gospodarki".Greenpeace domaga się od ministra gospodarki Waldemara Pawlaka zmian w "Polityce Energetycznej Polski do 2030 roku" oraz odstąpienia od planów budowy kopalni odkrywkowych w Gubinie i Legnicy.

Na miejscu interweniowała policja, która usunęła działaczy po godz. 13. Kilka osób zatrzymano.

Zobacz także
Komentarze (33)
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 97 razy 37

  a po skończonej akcji wsiedli samochodów (emisja CO2) albo pociagów (prąd z węgla, CO2) i pojechali do opalanych węglem mieszkań z ciepła wodą i prądem z węgla.

 • annx78

  Oceniono 117 razy 31

  Atom - źle, Węgiel źle..

  Wysłać ten cały Greenpeace na Antarktydę niech pokażą tam jak coś z niczego zrobić.. !!

 • sklis

  Oceniono 73 razy 17

  Mają rację.
  Zamiast inwestować w eksploatację paliw kopalnych, powinniśmy inwestować w odnawialne źródła energii i równolegle w energetykę jądrową.
  Ale żeby to było możliwe, potrzebna jest głęboka edukacja konserwatywnej ciemnoty, a to proces trudny i długotrwały.

 • sandwich1

  Oceniono 26 razy 14

  Proszę nie obrażać alpinistów. Dzisiaj w każdej galerii handlowej można kupić kawałek sznurka, a w Empiku książkę dla idiotów jak po nim zjeżdżać.

 • zapomorski

  Oceniono 22 razy 12

  pomijając słuszność tej akcji, wszyscy powinniśmy zaprotestować, przeciwko temu, że minstrem gospodarki jest Waldemar Pawlak, znany miłośnik nepotyzmu i straży ochotniczej, poza tym na niewiele mający do powiedzenia, a prezentuje się jakby był upośledzony

 • mindek1968

  Oceniono 30 razy 8

  No fajnie! Ciekawe czy bez kopalni mieli by te swoje ciuchy, kasę na farby i transparenty. Na prąd do ich głośników, internet, telewizje itd. Banda oszołomów. Cały czas korzystają z prądu, benzyny i jeszcze maja pretensje, że inni tez to mogą robić. Niech wymyślą te swoje alternatywne źródła energii, teraz tylko mordy drą a sami nie potrafią nic stworzyć. Ciekawe ile energii z węgla zużyli na tą swoją chorą demonstracyjkę. I jeszcze chcą ludziom odbierać pracę. Pies ich drapał.

 • doubleyou

  Oceniono 11 razy 7

  a czy ta "ekologiczna" organizacja proponuje coś w zamian?

 • tuad27

  Oceniono 10 razy 6

  Czarna dziura czyli tzw czarna strefa w gospodarce to kościół katolicki. Jaka jedyna instytucja KRK w Polsce na ma obowiązku prowadzenia ksiąg handlowy ( tak sobie ugadali) tak więc rząd (państwo) nie ma możliwości weryfikacji finansów i obrotów w kościele katolickim - legalna mafia - to jest właśnie czarna strefa dla gospodarki !!!!!!!!

 • pyzz

  Oceniono 23 razy 5

  Zatrzymani przez policję, to logiczne. Pytanie: a pobici i oskarżeni o napaść na funkcjonariusza, jak to w polsce bywa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX