"Czarna dziura gospodarki". Alpiniści na ministerstwie

Akcja organizacji ekologicznej

Akcja organizacji ekologicznej "Greenpeace" na budynku Ministerstwa Gospodarki przy pl. Trzech Krzyży przeciwko kopalniom odkrywkowym (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Kolejna akcja organizacji ekologicznej Greenpeace w stolicy. Alpiniści wspięli się na budynek Ministerstwa Gospodarki i rozwiesili wielką płachtę z hasłem "Kopalnie odkrywkowe. Czarna dziura gospodarki" oraz wielki napis "10 mld". Policja zatrzymała biorących udział w akcji
Wysiedlenia tysięcy ludzi, zniszczenia gospodarstw, zwiększona zachorowalność na choroby układu oddechowego, bezrobocie i dewastacja środowiska - to nie scenariusz filmu katastroficznego. Tak może wyglądać wiele gmin w Polsce, jeśli rząd będzie kontynuował realizację planów budowy kopalni odkrywkowych węgla brunatnego - czytamy na stronach międzynarodowej ekologicznej organizacji Greenpeace. Ekolodzy postanowili uświadomić swój pogląd ministerialnym urzędnikom.

W środę ok. godz. 11 na gmach Ministerstwa Gospodarki od strony pl. Trzech Krzyży wspięło się 7 działaczy Greenpeace'u, kolejne 9 osób było przed gmachem. Alpiniści wywiesili gigantyczny transparent: "Kopalnie odkrywkowe. Czarna dziura gospodarki".Greenpeace domaga się od ministra gospodarki Waldemara Pawlaka zmian w "Polityce Energetycznej Polski do 2030 roku" oraz odstąpienia od planów budowy kopalni odkrywkowych w Gubinie i Legnicy.

Na miejscu interweniowała policja, która usunęła działaczy po godz. 13. Kilka osób zatrzymano.

Zobacz także
 • Ogłowione jesiony przed kawiarnią Szparka na pl. Trzech Krzyży Kikuty zamiast drzew na pl. Trzech Krzyży. Spróchniałe?
 • Budowa biurowca Atrium 1 Wzorcowy eko-biurowiec Europy powstaje przy rondzie ONZ
 • Północna część placu Trzech Krzyży z modnymi lokalami np. Szpilką. Były szalet to widoczny z przodu jasny pawilonik, też siedziba baru MPO blokuje remont pl. Trzech Krzyży. Sprzedali szalet
Komentarze (33)
"Czarna dziura gospodarki". Alpiniści na ministerstwie
Zaloguj się
 • blski

  0

  Znam kilku czlonkow Greenpeace i musze przyznac, ze trudno znalezc tak dobrze poinformowanych jak tez oddanych swym ideom ludzi. Podczas gdy zgadzam sie z tym, ze dotychczasowa dewastacj asrodowiska moze spowodowac, ze bedziemy powoli zyli w skazonym gnojowisku, tyle ze ja jestem proponentem energii nuklearnej.
  Wegiel biorac koszt budowy i operowania oczyszczalni drogi, inne egzotyczne zrodla drogie, niepraktyczne jak tez niepewne. Wiatraki jak kilka to kuriozalne, ale w duzych ilosciach paskustwo no i nie zawsze wieje.
  Baterie sloneczne zrobione Chinach z materialow ktorych nazw nie moge nawet wymowic, a ktorych w koncu kiedys bedzie trzeba sie pozbyc, poza tym jak slonce nie dopisze to co wtedy. Energii elektrycznej nie da sie przechowac. wodne - nieprawdopodobnie drogie no i z woda (oprocztego cholernego deszczu) tez klopoty.
  Nie ma innych praktycznych poza atomowymi.
  Kilku pisze o naszej zaleznosci od rosyjskiego gazu, jezeli cud gazu (g)Lupkowego sie urzeczywistni to bedzie to dla naszego kraju ekologiczna katastrofa i byc moze nasz kraj bedzie potega gazowa, ale zapewniam was, ze za ten gaz bedziemy placili tyle samo co obecnie, Pieniadze wyjada zagranice a grosze ktore zostana nasi politycy roztwonia, a pozostanioe gnojowisko z ktorym bedziemy musieli sie zmagac przez gerneracje.

 • wessling

  Oceniono 2 razy 0

  Pytanie komu zależy żeby Polsce nic nie wyszło z jej planów i żeby jedyną alternatywą pozostał rosyjski gaz ?

 • wieprzowinapozydowsku

  0

  "Wysiedlenia tysięcy ludzi, zniszczenia gospodarstw, zwiększona zachorowalność na choroby układu oddechowego, bezrobocie i dewastacja środowiska - to nie scenariusz filmu katastroficznego. Tak może wyglądać wiele gmin w Polsce, jeśli rząd będzie kontynuował realizację planów budowy kopalni odkrywkowych węgla brunatnego - czytamy na stronach międzynarodowej ekologicznej organizacji Greenpeace. Ekolodzy postanowili uświadomić swój pogląd ministerialnym urzędnikom."

  E tam, przeciez wszyscy w tym kraju doskonale wiedza, ze jak ten rzad wezmie sie za budowanie, to co najwyzej jakis... basen powstaje.

 • plorg

  Oceniono 1 raz -1

  "Alpiniści wspięli się na budynek Ministerstwa ...."

  Kto na to pozwolił? Czy ministerstwo nie znajduje się przypadkiem w centrum stolicy?

  Greenpeace -strzelać do tych terrorystów!

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 2

  Elektrownie wiatrowe - nie,
  elektrownie węglowe - nie,
  elektrownie atomowe - nie,
  elektrownie wodne - nie....

  Ale codziennie mają być świeże, ciepłe bułeczki, ciepła woda w kranach, ciepłe mieszkania....

  A energia elektryczna, skąd ?

 • tuad27

  Oceniono 10 razy 6

  Czarna dziura czyli tzw czarna strefa w gospodarce to kościół katolicki. Jaka jedyna instytucja KRK w Polsce na ma obowiązku prowadzenia ksiąg handlowy ( tak sobie ugadali) tak więc rząd (państwo) nie ma możliwości weryfikacji finansów i obrotów w kościele katolickim - legalna mafia - to jest właśnie czarna strefa dla gospodarki !!!!!!!!

 • doubleyou

  Oceniono 11 razy 7

  a czy ta "ekologiczna" organizacja proponuje coś w zamian?

 • da3lek

  Oceniono 2 razy 0

  dlatego nigdy nie daję im kasy, żeby nie finansować takich pierdół ;)

 • poparzony

  Oceniono 15 razy -1

  Hej, eko-terroryści zdecydujcie sią na węgiel czy na atom.
  Bo wiatraki to możecie sobie w dupę wsadzic.
  Pytania na czym większe haracze zgarną?
  Ja stawiałbym na atom, bo nie trzeba wtedy utrzymywac przywileji emerytalnych dla żon górników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje