Tragiczne skutki potrącenia przez bmw: mężczyzna zmarł

05.11.2012 13:00
Zatrzymane bmw na rondzie Starzyńskiego

Zatrzymane bmw na rondzie Starzyńskiego (Fot. Dariusz Borowicz)

Trwa prokuratorskie śledztwo przeciwko sprawcy niedzielnego wypadku, który uciekając przed policją, potrącił dwie starsze osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu.
- Starszy mężczyzna potrącony w niedzielę przez bmw zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - mówi Edyta Adamus ze stołecznej policji. Jego partnerka, starsza kobieta, przeżyła.

Kierujący bmw 25-letni mężczyzna jest zatrzymany przez praską policję. - Jest prowadzone wobec niego śledztwo prokuratorskie. W prokuraturze najprawdopodobniej usłyszy zarzuty - dodaje sierż. sztab. Marta Sulowska z komendy na Pradze Północ.

Wjechał na przejściu

W niedzielę ok. 11.20 policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu marki BMW, którym poruszały się cztery młode osoby: trzech mężczyzn i kobieta. Miało to miejsce przy Wybrzeżu Gdańskim. Samochód nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym autem. Przy al. Solidarności, gdy samochód skręcał w Jagiellońską, potrącił dwie osoby przechodzące na przejściu dla pieszych. Samochód został zatrzymany przy rondzie Starzyńskiego.

- Trzeźwy był tylko jeden z pasażerów; pozostali mieli od 1,8 do 2,3 prom. alkoholu - poinformował Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Jedna z tych osób, 23-letni mężczyzna, była poszukiwana listem gończym.

Zobacz także
 • Uroczystość pożegnania zastępcy komendanta stołecznego policji w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji Odchodzi wiceszef policji. Dbał o bezpieczeństwo Euro
 • Niecodzienna akcja policji. Drukują nekrologi w gazecie
 • Zapchane chodniki przy Cmentarzu Bródnowskim Był ścisk, przepychanki. W weekend więcej policjantów
Komentarze (86)
Tragiczne skutki potrącenia przez bmw: mężczyzna zmarł
Zaloguj się
 • iremus

  0

  A gdzie są ciężkie wozy straży pożarnej? Przecież zawsze w takich miejscach jest ich co najmniej z pięć. Może pojechali na próby gaszenia ognia?

 • chrobotek46

  0

  Bardzo współczuję bliskim człowieka, który zginął. To prawdziwa tragedia ! Ale policja musi ścigać takich uciekających. Inaczej bydlaki i gnoje jak ci z wypadku będą bezkarni w mieście, bo policja ze względu na ewentualne skutki nie będzie ich ścigać. To tak, jakby poddawać się żądaniom terrorystów. Tylko świadomość bezwzględności działań policji w tym zakresie może zatrzymać takich przestępców. Jeśli nie będą bali się skutków pościgów - zawsze będą uciekać. Uważam także, że za zabicie kogoś autem w czasie takiej ucieczki kierowca powinien odpowiadać jak za zabójstwo , ponieważ przy niebezpiecznej jeździe godził się z tym że może kogoś śmiertelnie potrącić.

 • jacek3454

  Oceniono 2 razy 2

  Pijaczka z Dabrowy Gorniczej przejechala na pasach, uciekla, podstawila slupa i jeszcze dostala awans, wiec tu powinno byc podobnie. Ciekawe ile kosztuja takie 2 letnie zawiaski?

 • dickers

  0

  należało skur... odstrzelić na miejscu, ale POlska POlicja to POtrafi łapać stadionowych pływaków

 • macqbat

  0

  kara śmierci powinna być humanitarna: proponuje odjebanie łba i naszczanie do szyji

 • doomsday

  Oceniono 2 razy 2

  W Toronto i wogle w miastach w Kanadzie Policja nie ma prawa urządzać sobie takie pościgi. Są inne , bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody łapania zbiegłych kierowców. Tych debili w mundurach , którzy gonili te przestępcze płotki należy osądzić i osadzić, za śmierć niewinnego człowieka. Poza tym przepisy muszą się zmienić, skoro Policja robi , co jej się podoba, z zabijaniem włacznie.

 • safom

  0

  nie gdybam i nie komentuję. Ale może nie ma sensu na ulicach miast prowadzić pościgów. Tak chyba jest w niektórych stanach

 • mig21r

  Oceniono 1 raz 1

  .....a sprawcy , bo było ich kilku w bmw , siedzą sobie teraz w ciepłym mieszkanku z mamusią i komentują jacy to głupi policjanci i jeszcze głupsi pismacy w internecie - przecież oni tylko się chcieli przejechać !!!!
  KIEDY W TYM POPIEPRZONYM KRAJU ZAPANUJE SPRAWIEDLIWOŚĆ !!!
  KIEDY MORDERCA GWAŁCICIEL ZŁODZIEJ PONIESIE W TYM SYFIE SPRAWIEDLIWĄ KARĘ .

 • kato-rznik

  Oceniono 1 raz 1

  Będziesz Miał Wypadek
  Bardzo Mały Wacek
  Biedna Menda Wozi się

  Zestawy dodatkowe dla kierowców BMW:
  Drzwi z pleksi (żeby było widać dres)
  Magnetyczna rękawica (żeby przy 180 km/h dało się trzymać rękę na dachu)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje