Tragiczne skutki potrącenia przez bmw: mężczyzna zmarł

Zatrzymane bmw na rondzie Starzyńskiego

Zatrzymane bmw na rondzie Starzyńskiego (Fot. Dariusz Borowicz)

Trwa prokuratorskie śledztwo przeciwko sprawcy niedzielnego wypadku, który uciekając przed policją, potrącił dwie starsze osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu.
- Starszy mężczyzna potrącony w niedzielę przez bmw zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - mówi Edyta Adamus ze stołecznej policji. Jego partnerka, starsza kobieta, przeżyła.

Kierujący bmw 25-letni mężczyzna jest zatrzymany przez praską policję. - Jest prowadzone wobec niego śledztwo prokuratorskie. W prokuraturze najprawdopodobniej usłyszy zarzuty - dodaje sierż. sztab. Marta Sulowska z komendy na Pradze Północ.

Wjechał na przejściu

W niedzielę ok. 11.20 policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu marki BMW, którym poruszały się cztery młode osoby: trzech mężczyzn i kobieta. Miało to miejsce przy Wybrzeżu Gdańskim. Samochód nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym autem. Przy al. Solidarności, gdy samochód skręcał w Jagiellońską, potrącił dwie osoby przechodzące na przejściu dla pieszych. Samochód został zatrzymany przy rondzie Starzyńskiego.

- Trzeźwy był tylko jeden z pasażerów; pozostali mieli od 1,8 do 2,3 prom. alkoholu - poinformował Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Jedna z tych osób, 23-letni mężczyzna, była poszukiwana listem gończym.

Zobacz także
 • Uroczystość pożegnania zastępcy komendanta stołecznego policji w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji Odchodzi wiceszef policji. Dbał o bezpieczeństwo Euro
 • Niecodzienna akcja policji. Drukują nekrologi w gazecie
 • Zapchane chodniki przy Cmentarzu Bródnowskim Był ścisk, przepychanki. W weekend więcej policjantów
Komentarze (86)
Tragiczne skutki potrącenia przez bmw: mężczyzna zmarł
Zaloguj się
 • iremus

  0

  A gdzie są ciężkie wozy straży pożarnej? Przecież zawsze w takich miejscach jest ich co najmniej z pięć. Może pojechali na próby gaszenia ognia?

 • chrobotek46

  0

  Bardzo współczuję bliskim człowieka, który zginął. To prawdziwa tragedia ! Ale policja musi ścigać takich uciekających. Inaczej bydlaki i gnoje jak ci z wypadku będą bezkarni w mieście, bo policja ze względu na ewentualne skutki nie będzie ich ścigać. To tak, jakby poddawać się żądaniom terrorystów. Tylko świadomość bezwzględności działań policji w tym zakresie może zatrzymać takich przestępców. Jeśli nie będą bali się skutków pościgów - zawsze będą uciekać. Uważam także, że za zabicie kogoś autem w czasie takiej ucieczki kierowca powinien odpowiadać jak za zabójstwo , ponieważ przy niebezpiecznej jeździe godził się z tym że może kogoś śmiertelnie potrącić.

 • jacek3454

  Oceniono 2 razy 2

  Pijaczka z Dabrowy Gorniczej przejechala na pasach, uciekla, podstawila slupa i jeszcze dostala awans, wiec tu powinno byc podobnie. Ciekawe ile kosztuja takie 2 letnie zawiaski?

 • dickers

  0

  należało skur... odstrzelić na miejscu, ale POlska POlicja to POtrafi łapać stadionowych pływaków

 • macqbat

  0

  kara śmierci powinna być humanitarna: proponuje odjebanie łba i naszczanie do szyji

 • doomsday

  Oceniono 2 razy 2

  W Toronto i wogle w miastach w Kanadzie Policja nie ma prawa urządzać sobie takie pościgi. Są inne , bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody łapania zbiegłych kierowców. Tych debili w mundurach , którzy gonili te przestępcze płotki należy osądzić i osadzić, za śmierć niewinnego człowieka. Poza tym przepisy muszą się zmienić, skoro Policja robi , co jej się podoba, z zabijaniem włacznie.

 • safom

  0

  nie gdybam i nie komentuję. Ale może nie ma sensu na ulicach miast prowadzić pościgów. Tak chyba jest w niektórych stanach

 • mig21r

  Oceniono 1 raz 1

  .....a sprawcy , bo było ich kilku w bmw , siedzą sobie teraz w ciepłym mieszkanku z mamusią i komentują jacy to głupi policjanci i jeszcze głupsi pismacy w internecie - przecież oni tylko się chcieli przejechać !!!!
  KIEDY W TYM POPIEPRZONYM KRAJU ZAPANUJE SPRAWIEDLIWOŚĆ !!!
  KIEDY MORDERCA GWAŁCICIEL ZŁODZIEJ PONIESIE W TYM SYFIE SPRAWIEDLIWĄ KARĘ .

 • kato-rznik

  Oceniono 1 raz 1

  Będziesz Miał Wypadek
  Bardzo Mały Wacek
  Biedna Menda Wozi się

  Zestawy dodatkowe dla kierowców BMW:
  Drzwi z pleksi (żeby było widać dres)
  Magnetyczna rękawica (żeby przy 180 km/h dało się trzymać rękę na dachu)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje