Tragiczne skutki potrącenia przez bmw: mężczyzna zmarł

05.11.2012 13:00
Zatrzymane bmw na rondzie Starzyńskiego

Zatrzymane bmw na rondzie Starzyńskiego (Fot. Dariusz Borowicz)

Trwa prokuratorskie śledztwo przeciwko sprawcy niedzielnego wypadku, który uciekając przed policją, potrącił dwie starsze osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu.
- Starszy mężczyzna potrącony w niedzielę przez bmw zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - mówi Edyta Adamus ze stołecznej policji. Jego partnerka, starsza kobieta, przeżyła.

Kierujący bmw 25-letni mężczyzna jest zatrzymany przez praską policję. - Jest prowadzone wobec niego śledztwo prokuratorskie. W prokuraturze najprawdopodobniej usłyszy zarzuty - dodaje sierż. sztab. Marta Sulowska z komendy na Pradze Północ.

Wjechał na przejściu

W niedzielę ok. 11.20 policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu marki BMW, którym poruszały się cztery młode osoby: trzech mężczyzn i kobieta. Miało to miejsce przy Wybrzeżu Gdańskim. Samochód nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym autem. Przy al. Solidarności, gdy samochód skręcał w Jagiellońską, potrącił dwie osoby przechodzące na przejściu dla pieszych. Samochód został zatrzymany przy rondzie Starzyńskiego.

- Trzeźwy był tylko jeden z pasażerów; pozostali mieli od 1,8 do 2,3 prom. alkoholu - poinformował Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Jedna z tych osób, 23-letni mężczyzna, była poszukiwana listem gończym.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (86)
Zaloguj się
 • taglinda

  Oceniono 277 razy 261

  dostanie dwa lata w zawieszeniu na pięć lat, a powinien dożywocie bez prawa zwolnienia warunkowego...

  skoro uciekał w mieście, musiał liczyć się z tym, że kogoś przejedzie. To nie był wypadek.

 • oelefante

  Oceniono 179 razy 169

  Nie ma mowy o "wypadku". To było morderstwo z premedytacją.
  Ponadto bandyta z BMW nie po raz pierwszy został zatrzymany przez policję po pijaku.

  Wrzód powinien wisieć.

 • hetmanwiechu

  Oceniono 165 razy 161

  Zamiast kary smierci powinien zostac zastosowana kara recyclingu. Morderca daruje narodowi: dwie nerki, jedno serce, dwa pluca, watrobe, i inne organu ktore mozna przeszczepic bardziej potrzebujacym.

 • pan.szklanka

  Oceniono 137 razy 107

  Gdy zmarły dzieci potrącone przez kobietę po amfetaminie to Zbyniu Ziobro zwołał konferencję, żeby bardziej ścigać za narkotyki. Czy śmierć w wyniku przejechania przez pijaka jest dla Zbynia "oswojona kulturowo"?

 • ojciec_niedyrektor

  Oceniono 78 razy 74

  Tydzień temu mój samochód został skasowany przez pijanego debila w dużym samochodzie . Tylko przez przypadek mnie i mojej rodzinie oraz żadnej postronnej osobie nic się poważniejszego nie stało. W takich , a już na pewno w opisanym w artykule przypadku prawo powinno obligatoryjnie przewidywać przepadek samochodu oraz karę bezwzględnego pozbawienia wolności. W moim przypadku, mam wrażenie, sprawca wywinie się zwykłym mandatem. Nawet nie znam jego danych osobowych bo policja chroni go zasłaniając się ustawą.

 • zbigstar

  Oceniono 78 razy 74

  Trzeba ścigać, przecież w samochodzie mogli być przestępcy i był faktycznie jeden poszukiwany listem gończym. Poza tym mogli przewozić broń, narkotyki itp. Nie zwalajmy winy na policję, bo w strachu o własne tyłki przestanie w ogóle działać!

 • alebefra

  Oceniono 62 razy 56

  Oko za oko.

 • artur.aw

  Oceniono 45 razy 39

  Oko za oko, ząb za ząb. Myślę, że kara śmierci była by odpowiednim wyrokiem.

 • flugufrelsarinn

  Oceniono 58 razy 30

  zawiasy,bo jest młody i perspektywiczny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje