Bmw nie zatrzymało się do kontroli, potrąciło 2 osoby

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę na Pradze. Kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli, po czym ściął słup z sygnalizacją i zaczął uciekać. Policjanci schwytali kierowcę i trzech pasażerów na rondzie Starzyńskiego. Jedna z zatrzymanych osób była poszukiwana listem gończym.
Do iście filmowych scen doszło w niedzielę przed południem na Pradze. - Około 11.20 policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu marki BMW, którym poruszały się 4 młode osoby: trzech mężczyzn i kobieta. Miało to miejsce przy Wybrzeżu Gdańskim. Samochód nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym autem. Przy al. Solidarności, gdy samochód skręcał w Jagiellońską, potrącił dwie osoby przechodzące na przejściu dla pieszych. Samochód został zatrzymany przy rondzie Starzyńskiego - mówi TOK FM Tomasz Oleszczuk ze stołecznej komendy policji.

- Trzeźwy był tylko jeden z pasażerów; pozostali mieli od 1,8 do 2,3 prom. alkoholu - dodał w rozmowie z PAP Oleszczuk. Jedna z tych osób, 23-letni mężczyzna, była poszukiwana listem gończym.

Ranni w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala. Wypadek spowodował utrudnienia w kursowaniu niektórych linii tramwajowych i autobusowych przez 20 minut.

Więcej o:
Komentarze (109)
Bmw nie zatrzymało się do kontroli, potrąciło 2 osoby
Zaloguj się
 • mardana

  Oceniono 1 raz 1

  Ja powiem tak - jak widzę BMW i stare GOLFY to uciekam gdzie pieprz rośnie !!!

  allegro.pl/ramka-salon-biala-prezent-ekskluzywna-art-deco-bcm-i2740332204.html
  polecam :)

 • czyli.kon.karne

  0

  "Trzeźwy był tylko jeden z pasażerów; pozostali mieli od 1,8 do 2,3 prom. alkoholu "

  abstrahując od wszystkiego - to już gościa na bani w charakterze pasażera wozić nie wolno, bo zaraz robi się z tego zarzut, wtf?

 • szela81

  Oceniono 2 razy 2

  Pijani + poszukiwany w najbardziej przypałowym samochodzie w Polsce (szczególnie coupe) a do tego na dziwnych i pewnie nieważnych blachach, nie ma jak to się nie rzucać w oczy :)

 • swan_ganz

  Oceniono 1 raz 1

  @ gandhi79
  "Problem w tym, że jak ktoś ucieka, to dlatego, że ma coś na sumieniu."

  przeciez nikt tu nie postuluję by odpuszczać bandziorom tylko metodę przyjąć inna bo zwyczajnie szkoda ludzi.. Choćby w tym przypadku; rano mieliśmy podatników a po południu za sprawa nierozgarniętych policjantów mamy dwóch biorców świadczeń społecznych.. Już pomijam taką nie istotną waszym zdaniem (sądząc po postach..) a dla mnie naturalną, ludzką empatię ale weź człowieku kalkulator do ręki i policz pieniądze skoro już zdrowie czy życie ludzi ma nie dla was większego znaczenia...
  Wiesz ile kosztuje dzień pobytu na intensywnej? W przypadku stanu ciężkiego może kosztować i 50 tysięcy, operacje mogą i dwieście a potem długa rehabilitacja też kosztująca majątek... I za to wszystko zapłaci podatnik..

  Po co policja ma środki łączności? Po co nam monitoring na co drugim skrzyżowaniu ulic, po co im wreszcie helikoptery, które przecież też mają skoro z tego wszystkiego nie korzystają?
  Pomyśl chwilkę jak ty byś się czuł gdybyś wychodząc z domu jako sprawny człowiek po południu zostałbyś kaleką tylko dlatego, że policja ganiała sobie nawalonego drivera bo egzekucja litery prawa jest dla nich warta każdej ofiary..

 • jami8

  0

  Rozważmy:

  na jednej szali mamy złapanych trzech pijanych jeden trzeźwy, (w tym jeden poszukiwany)
  - na drugiej dwie postronne osoby ciężko ranne. Może przeżyją.

  Gdyby policjanci zaniechali pościgu , ta czwórka by uciekła - ale dwóch ludzi byłoby zdrowych.

 • stanislaw50

  0

  Ukarać przykladnie gnoja.
  demos

 • cenzuras

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem z Płocka i słucham rapu i gram w lola, więc mam WYJEBANE.!
  I ♥ BMW.!

 • 104i9

  Oceniono 3 razy 1

  Sałatka z buraka (przepis)
  wrzuć granat do BMW.

 • supertlumacz

  Oceniono 10 razy 0

  Czy już zostało wszczęte śledztwo z urzędu przeciw Komendzie Stołecznej Policji pod zarzutem stwarzania poważnego zagrożenia dla życia i mienia w znacznych rozmiarach?

  To nie Texas albo okolice poligonu atomowego w stanie Nevada tylko stolica europejskiego kraju, członka UE. Nigdzie poza Polską, w dużych miastach europejskich nie stosuje się pościgów policyjnych tylko wszędzie BLOKADY PRZEJAZDU. Aby niezwłocznie dostosować Polskę do standardów UE należy:
  1. Brygadę pościgową zwolnić albo przerzucić do innej pracy np. piesze patrolowanie terenów zamkniętych dla ruchu kołowego
  2. Posiadane przez policję auta sportowe/pościgowe sprzedać na ogólnodostępnych przetargach.
  3. Zainstalować automatyczny system uruchamiania blokady i monitoringu. Naciśnięcie podręcznego przycisku przez funkcjonariusza powinno jednoznacznie informować że uciekający pojazd nie zareagował na próbę zatrzymania przy placu Unii Lubelskiej i jedzie w kierunku placu Zbawiciela. Ten sygnał zwracałby uwagę dyspozytora na monitory na Marszałkowskiej na tym odcinku i po kilkunastu sekundach , przed osiągnięciem pl. Zbawiciela, a nawet zjazdu do teatru Rozmaitości, byłby znany numer rejestracyjny, kolor, marka uciekiniera. Należy skorzystać z doświadczeń Niemiec, cywilizowanego państwa demokratycznego respektującego prawa obywatelskie.
  4. Funkcjonariuszom którzy odbyli stosowne przeszkolenia w USA lub Izraelu wpisać do akt urzędowe unieważnienie odbytego przeszkolenia w warunkach UE..
  5. Wprowadzić USTAWOWO zasadę obligatoryjnego NADZWYCZAJNEGO ZŁAGODZENIA KARY dla osoby która pozbawi życia funkcjonariusza policji dokonującego pościgu w NIEOZNAKOWANYM POJEŹDZIE bez zastrzeżonego światła migającego i sygnału dźwiękowego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX