Tłok na cmentarzu Bródnowskim. "To skandal" [WIDEO]

Zapchane chodniki przy Cmentarzu Bródnowskim

Zapchane chodniki przy Cmentarzu Bródnowskim (fot. AMM)

Komunikacja miejska działa bez zarzutu, szwankuje za to ruch wokół większych nekropolii. Przy Bródnowskim, 1 listopada trzeba było odstać nawet godzinę, chcąc dostać się na cmentarz albo dotrzeć do autobusów. Doszło do przepychanek i rękoczynów. - To skandal, co się dzieje. Ludzie zaczynają panikować, a policja jest bezradna - napisał na Alert24 nasz czytelnik.
- Nie można było przesunąć tych barierek i zamknąć ulicy, żeby przejście było szersze? - pytali policjantów zdenerwowani warszawiacy odwiedzający cmentarz Bródnowski. - My tylko pilnujemy bezpieczeństwa i wyznaczonej organizacji ruchu - odpowiadali mundurowi.

Wąskie gardło utworzyło się na św. Wincentego. Na trasie od przystanku autobusów linii C do bramy cmentarza zrobił się ogromny korek: tysiące pieszych utknęły w obie strony.

Policja i straż miejska obstawiły korytarze wytyczone metalowymi barierkami i pilnowały ruchu prawostronnego, żeby nie mieszały się tłumy wchodzących na cmentarz i wychodzących. Nie na wiele się to zdało. Ścisk był ogromny, dzieci płakały, ludzie byli poirytowani, narzekali na bardzo złą organizację ruchu.

- Wystarczyło odsunąć te barierki do środka jezdni i wstrzymać ruch, przecież tu są tysiące ludzi - mówiła zdenerwowana emerytka. - Albo chociaż ograniczyć miejsce do handlu - mówił młody chłopak.

Handlarze kwiatami i zniczami ustawili się jeden przy drugim wzdłuż wąskiej trasy od autobusów do cmentarza. Blokowali część chodnika wyznaczonego dla chcących dostać się na cmentarz. Donice z rozłożystymi chryzantemami zajmowały po kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Rwący tłum przechodził tuż obok, potrącając kwiaty, bo innego przejścia nie było.

Najgorzej było jednak przy bramie wejściowej. Kilkaset osób utknęło tu i nie mogło przecisnąć się w żadną stronę. - Matki krzyczą, że tłum zgniata im dzieci - pisał nasz czytelnik na Alert24. - To skandal, co się dzieje. Ludzie zaczynają panikować, a policja jest bezradna - dodaje.Zobacz także
 • Jarmark pod Cmentarzem Wolskim Wszystkich Świętych jak festyn: biesiada, grill, zakupy
 • Procesja Świętych na Żoliborzu Nocny marsz świętych przez miasto. Nowa tradycja?
 • Wisłostrada Wszystkich Świętych na stołecznych ulicach [RELCJA]
Komentarze (163)
Tłok na cmentarzu Bródnowskim. "To skandal" [WIDEO]
Zaloguj się
 • inkwizytorstarszy

  0

  Jak nie chcecie używać krematoriów, to wam tak dobrze. Wcale mi was nie żal...
  (pobudujcie sobie piramidy.....)

 • pejs-zbuk

  0

  To po c.hu.i sie tam pchaja akurat pierwszego?

  Nir mozna podjechac tam innego dnia? Na halo?in psy wieszaja, ale sami robia to samo. Pieprzona tepa ludzka zaklamana swolocz (czytaj hipokryci).

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy 0

  Nawet na cmentarzu warcholy z Peło potrafia obrzydzic ludziom zycie zlodziejskie cwoki wszedzie pelno tej zarazy

 • cynik24pl

  Oceniono 2 razy 2

  Winny napewno jest rząd i Tusk ! Glupota ludzka nie zna granic. O umarłych trzeba pamiętać zawsze, a robienie z tego cyrku jest niesmaczne, szczególnie dla katolików. Niby katolicy, niby ma być dostojnie, a to kabaret. Jeszcze tylko brak przysłowiowego Diabelskiego Koła i żonglerów.

 • e-komentarz

  Oceniono 1 raz 1

  Czytelnik nie dodał przypadkiem że ten skandal z tłokiem to wina Tuska?
  Bo przecież premier nie przyszedł i nie przesunął chryzantem i barierek!
  Nie raczył też otworzyć bramy na pełną szerokość!
  Nierób jeden, do dymisji go! I ministra od komunikacji też...
  A policji i straży premie za uciążliwe warunki pracy w takim tłoku.

 • ergosumek

  Oceniono 2 razy 2

  Jezus nie przywiązywał wagi do kultu zmarłych...to wykwit ciemnoty i zabobonu...zapowiedziałem rodzinie: jak wykorkuję żadnych pogrzebow, pomników, chryzantem, zniczy, skremować i rozsypać w lesie...albo na jeziorze..

 • india.wr

  Oceniono 1 raz 1

  I dobrze wam barany - jak bezmyślne stado chcecie podjechać pod same cmentarze.
  Bezmyślne stado baranów

 • kalikurambo

  Oceniono 2 razy 2

  Ech ta sumienność. Akurat tam byłem jak korek powstawał. I o tym że zrobił się dlatego że podjechaly tam dwie karetki, które potem przez godzinę susiłowały wyjechać to już nikt nie napisze, prawda? Tylko od razu że zła organizacja, zdziczały tłum i tak dalej

 • kaha60

  Oceniono 1 raz 1

  i stały problem. Brak WC . Przy tych, które są, upokarzające kolejki amatorów sikania . Koszmar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje