Tłok na cmentarzu Bródnowskim. "To skandal" [WIDEO]

01.11.2012 14:20
Komunikacja miejska działa bez zarzutu, szwankuje za to ruch wokół większych nekropolii. Przy Bródnowskim, 1 listopada trzeba było odstać nawet godzinę, chcąc dostać się na cmentarz albo dotrzeć do autobusów. Doszło do przepychanek i rękoczynów. - To skandal, co się dzieje. Ludzie zaczynają panikować, a policja jest bezradna - napisał na Alert24 nasz czytelnik.
- Nie można było przesunąć tych barierek i zamknąć ulicy, żeby przejście było szersze? - pytali policjantów zdenerwowani warszawiacy odwiedzający cmentarz Bródnowski. - My tylko pilnujemy bezpieczeństwa i wyznaczonej organizacji ruchu - odpowiadali mundurowi.

Wąskie gardło utworzyło się na św. Wincentego. Na trasie od przystanku autobusów linii C do bramy cmentarza zrobił się ogromny korek: tysiące pieszych utknęły w obie strony.

Policja i straż miejska obstawiły korytarze wytyczone metalowymi barierkami i pilnowały ruchu prawostronnego, żeby nie mieszały się tłumy wchodzących na cmentarz i wychodzących. Nie na wiele się to zdało. Ścisk był ogromny, dzieci płakały, ludzie byli poirytowani, narzekali na bardzo złą organizację ruchu.

- Wystarczyło odsunąć te barierki do środka jezdni i wstrzymać ruch, przecież tu są tysiące ludzi - mówiła zdenerwowana emerytka. - Albo chociaż ograniczyć miejsce do handlu - mówił młody chłopak.

Handlarze kwiatami i zniczami ustawili się jeden przy drugim wzdłuż wąskiej trasy od autobusów do cmentarza. Blokowali część chodnika wyznaczonego dla chcących dostać się na cmentarz. Donice z rozłożystymi chryzantemami zajmowały po kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Rwący tłum przechodził tuż obok, potrącając kwiaty, bo innego przejścia nie było.

Najgorzej było jednak przy bramie wejściowej. Kilkaset osób utknęło tu i nie mogło przecisnąć się w żadną stronę. - Matki krzyczą, że tłum zgniata im dzieci - pisał nasz czytelnik na Alert24. - To skandal, co się dzieje. Ludzie zaczynają panikować, a policja jest bezradna - dodaje.Zobacz także
Komentarze (163)
Zaloguj się
 • szats69

  Oceniono 351 razy 291

  Puknijcie się w głowy, o zmarłych można pamiętać przez cały rok. I wszyscy się muszą rzucić 1 listopada bo w inne dni zmarli ich nie wysłuchają...

 • okul_wr

  Oceniono 208 razy 178

  To najgorsze święto ze wszystkich, jakie istnieją w Polsce. Religijne - jak pozostałe- zatraciło sens w świadomości- ludzi- zamiast zadumy- została bieganina, stres, wydatki, tłumy. Groby można odwiedzać cały rok, o bliskich, którzy odeszli- myśleć zawsze.

 • pix_d

  Oceniono 184 razy 168

  ja byłem na cmentarzu w swoim mieście wczoraj wieczorem. cisza, spokój, trochę zniczów, kilka wiązanek. taka atmosfera intymności. tak powinno to wyglądać. A dziś? dla większości to cyrk na kółkach. Balony, stragany, kiełbaski. Masakra! Wyścig: kto ma jaką wiązankę, kto jaki znicz postawił, a ten był a tego nie było. A nie daj Boże jak się spotka przy grobie skłócona rodzina. Wszystko to pokazówka. Jak ktoś idzie tylko po to żeby pójść to lepiej żaby w ogóle nie szedł. I żeby była jasność to żaden ze mnie katolik. Mierzi mnie to po prostu.

 • piotr99

  Oceniono 108 razy 86

  Dokładnie to samo miałem 15 lat temu, w tym samym miejscu, przez 2 godz. nie mogliśmy się ruszyć z małym dzieckiem w żadną stronę, w końcu zwialiśmy stamtąd czym prędzej nie dostając sie na cmentarz. Od tego czasu nie chodzę 1-go tylko dzień wcześniej lub później. Dziwne tylko ze przez tyle lat nikt nie pomyślał żeby coś zmienić.

 • rosfita

  Oceniono 64 razy 58

  A na czym polega niby ten "skandal". MAm wrazenie, że w Polsce wszyscy tylko drą gebe to skandal. a jaki jest skandal w tym, że przyszlo mnóstwo ludzi i że musza zwyczajnie trochę dłużej poczekać aby opuścić ten teren. Napisano, ż ekomunikacja dziala sprawnie więc zanim zacznie sie drzec to skandal warto troche pomyślec.

 • longinus75

  Oceniono 47 razy 33

  To "święto" to jedna wielka katastrofa. Najwięcej zabitych na drogach, korki, itd. Nie można odwiedzić swoich bliskich na grobach przez cały rok??? Wszyscy muszą jednego dnia? Wesołych Świąt barany!!!!!!

 • stan-1

  Oceniono 93 razy 29

  "Ludzie zaczynają panikować, a policja jest bezradna. "
  Brawo policja, najważniejsze że wszystko jest zgodne z procedurami!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje