Mgła widziana z samolotu. Niezwykłe zdjęcia Warszawy

Warszawa skąpana w chmurach

Warszawa skąpana w chmurach (Fot. Mat Olszowy)

Pasażerowie lotu z Okęcia do Moskwy 12 października mieli podwójne szczęście. Po pierwsze dlatego, że tego ranka z powodu gęstej mgły mało który samolot wzbił się w powietrze. Po drugie dlatego, że mogli zobaczyć Warszawę z niezwykłej perspektywy.
- Na lotnisku było ciemno, szaro i ponuro. Byłem w szoku, gdy przebiliśmy się przez chmury i zobaczyłem taki widok - mówi Mateusz Olszowy, który upolował tanie bilety i razem z dziewczyną poleciał na krótką wycieczkę do stolicy Rosji.

- Mam przy sobie aparat niemal non stop, więc i teraz zacząłem od razu robić zdjęcia. Szyba była trochę brudna, więc trzeba się było nagimnastykować, ale udało się - dodaje.

Dumne centrum

Na fotografiach widać czubki najwyższych budynków w Warszawie wynurzające się z gęstych chmur niczym z waty cukrowej. Góruje oczywiście Pałac Kultury, przy nim w równym rzędzie wzdłuż Emilii Plater ustawiły się Żagiel Libeskinda (w budowie), hotel InterContinental i Warszawskie Centrum Finansowe. Kawałek dalej widać Rondo 1, a nieco na uboczu tkwi samotnie Warsaw Trade Tower przy Chłodnej. Pułap chmur jest na tyle wysoko, że hotel Marriott widać tylko na niektórych ujęciach, a stojący obok wieżowiec Elektrimu ledwie wychyla się z puchowej pierzyny. Przy okazji widać też, że najwyższe budowle w mieście to nie tylko drapacze w centrum. Nad Siekierkami przebija się wielka rura, która wypuszcza spaliny już nad chmurami.

Stosunkowo nowy w warszawskim skylinie jest wieżowiec Cosmopolitan przy Twardej. Na razie widzimy tylko szkielet, ale już niedługo będą tu jedne z najbardziej luksusowych mieszkań w mieście. Teraz wiemy dlaczego: gdy cała Warszawa tonie we mgle, mieszkańcy najwyższych pięter Cosmopolitana czy Złotej 44 będą mogli cieszyć się słońcem.


Góruje Pałac Kultury, na prawo od niego najwyżej wystaje Żagiel Libeskinda, przed nim bardziej z lewej Intercontinental i Warszawskie Centrum Finansowe. Po prawej od nich wychyla się z chmur Rondo 1. Najniżej widać i budynek TPSA przy Twardej i powstający Cosmopolitan (Fot. Mateusz Olszowy)

Zobacz także
 • Łazienki Królewskie Złota jesień w Łazienkach. Tłumy na spacerach [ZDJĘCIA]
 • Mgła na Lotnisku Chopina Mgły przestaną paraliżować Okęcie dopiero za dwa lata
 • Prudential 1947 i 2012 Co wyrosło z morza ruin? Porównujemy stare zdjęcia
Komentarze (24)
Mgła widziana z samolotu. Niezwykłe zdjęcia Warszawy
Zaloguj się
 • paragraf-22

  0

  Najbardziej podoba mi się komin.

 • chrobotek46

  Oceniono 4 razy 2

  Świetne ujęcia - tylko przeszkadza zachwycać się tym głupi napis w środku MAT OLSZOWY ! To raczej lanserski spot reklamowy tego czegoś napisanego w środku.

 • qib

  Oceniono 3 razy -1

  Faktycznie brzóz nie widać...

 • rezun-one

  Oceniono 9 razy 1

  Skandal, nie widać Kaczyńskiego.
  Choć zdjęcia fajne.

 • wipowski

  Oceniono 5 razy 1

  prawie jak w Nowym Jorku tylko że u nich jest las takich wieżowców a u nas 9 dachów i komin ;d A może kiedyś z tej mgły wyłoni się nowa nitka metra?

 • laksmana

  Oceniono 6 razy -2

  Sądząc po wysokości, samolot był jeszcze w fazie wznoszenia a wtedy w samolocie nie wolno używać żadnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

 • stefan26

  Oceniono 4 razy 0

  Warszawa da się lubić;)

 • elkipan

  Oceniono 8 razy 4

  Trzeba było robić zdjęcia z któregoś z tych dachów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje