Są wstępne wyniki sekcji zwłok zaginionego wykładowcy

Dr Wojcieszak

Dr Wojcieszak (Archiwum prywatne)

Prokuratura dostała już wstępne wyniki z sekcji zwłok dr. Wojcieszaka, którego ciało policja znalazła w zeszłym tygodniu.
Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci jest utonięcie. By mieć stuprocentową pewność, biegli muszą jeszcze wykonać specjalistyczne badania. - Najistotniejsze jest to, że na ciele zmarłego nie stwierdzono żadnych śladów, które wskazywałyby na przyczynienie się do jego śmierci osób trzecich - mówi prok. Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wszystkie zebrane do tej pory przez śledczych dowody (wyniki sekcji zwłok, list pozostawiony przy rzeczach, przesłuchanie osób bliskich) potwierdzają, że naukowiec popełnił samobójstwo.

Dr Janusz Wojcieszak zaginął dwa tygodnie temu. Był cenionym wykładowcą iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Bardzo lubianym przez studentów. W bezprecedensowej akcji poszukiwawczej brały udział setki osób. Ochotnicy przeczesywali ulice, lasy i parki. Pół miasta obkleili plakatami z wizerunkiem zaginionego nauczyciela. Mobilizowali policję do intensywnych działań.

Ciało zaginionego policjanci z komisariatu rzecznego odkryli w środę 17 października. Dostrzegli je podczas rutynowego patrolu wzdłuż rzeki, na powierzchni wody w okolicach mostu Gdańskiego.

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje