Komornik w Biedronce? Firma na to: Dogadamy się

17.10.2012 11:00
Biedronka

Biedronka (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Dziś w południe miało dojść do egzekucji komorniczej we flagowym sklepie sieci Biedronka w Warszawie. Mimo że roszczenia finansowe wobec "Biedronki" trafiły już do sądu, właściciel sieci chce polubownie załatwić sprawę.
W piśmie przesłanym właśnie do mediów zdementowano poranne pogłoski o dzisiejszej wizycie komornika w pierwszym ze sklepów Biedronka, flagowym markecie mieszczącym się w głównym biurowcu Jeronimo Martins na skrzyżowaniu Dolnej i Belwederskiej w Warszawie.

Towary, w tym m.in. sprzęt RTV i AGD, oznakowane marką własną Biedronki miały zostać zajęte dziś w samo południe w związku z tym, że sieć nie zapłaciła brytyjskiej agencji Wren&Rowe za projekt opakowań. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie. "Puls Biznesu" pisał o kwocie nawet kilkudziesięciu milionów złotych. W biurze prasowym JM twierdzą, że kwota roszczenia jest wielokrotnie niższa, nie podają jednak szczegółów. - Potwierdzamy, że powstał spór pomiędzy naszymi spółkami - piszą przedstawiciele Jeronimo Martins i kancelarii Rowe&Partners Limited. - Mimo że trafił on do sądu, prowadzimy rozmowy w celu polubownego zakończenia sprawy.

W sklepie przy Dolnej akcja komornicza została dziś odwołana. W budynku i wokół niego dało się zaobserwować więcej niż zwykle ochroniarzy, ale market pracował normalnie. Pojawiły się nawet pogłoski, że Biedronka już doszła do porozumienia z brytyjską agencją. Biuro prasowe Jeronimo Martins dementuje jednak te doniesienia.

Zobacz także
Komentarze (5)
Komornik w Biedronce? Firma na to: Dogadamy się
Zaloguj się
 • strzelacz_z_papierowej_torby

  Oceniono 5 razy 1

  Amberdronka .....

 • lignan

  Oceniono 5 razy -1

  Żeby tylko komornik nie wykorzystał okazji i nie zlicytował urzędującego w pobliżu na czerskiej zbankrutowanego moralnie szechtera..!!!!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 17 razy -5

  Uderzyć w Biedronkę to jakby kopnąć w jaja Gazetę. Brawo! Ale biednemu komornikowi rudy matoł nie przepuści, że śmiał gnębić najwierniejszego przydupasa PO.

 • kostuh

  Oceniono 7 razy 7

  agencji brandingowej?
  Oj puste główki warszawskich "dziennikarzy" znów dały o sobie znać.... jak pisanie poprawnie po polsku jest dla was zbyt trudne to może zmieńcie zawód a nie tworzycie potworki językowe...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje