Wpadł "Nerwowy". Przed laty był ochroniarzem "Wariata"

15.10.2012 14:00
Policjanci z CBŚ zatrzymali Andrzeja G. ps. Nerwowy. 55-letni mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa narkotykowe
Poszukiwaniami gangstera od dwóch miesięcy zajmowali się policjanci ze specjalnej grupy pościgowej Centralnego Biura Śledczego. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie rozesłała za nim list gończy. Kilka dni temu odnaleźli jego kryjówkę - dom we Włochach, na peryferiach stolicy. - Policjanci otoczyli dom, który dyskretnie obserwowali. Kiedy mieli już pewność, że Andrzej G. jest w środku, przystąpili do zatrzymania - relacjonuje Karol Jakubowski z Komendy Głównej Policji.

Według funkcjonariuszy był bardzo ważną postacią w świecie handlarzy narkotykami. I też za takie przestępstwa był ścigany przez prokuraturę.

55-letni dziś Andrzej G. do kronik kryminalnych trafił po raz pierwszy kilkanaście lat temu. Był bowiem osobistym ochroniarzem Wiesława N. ps. Wariat, szefa mafii wołomińskiej. "Wariat" (brat sławniejszego "Dziada") został zastrzelony w lutym 1998 r. Zdaniem policjantów od tego czasu piął się w górę w gangsterskiej hierarchii.

Jak usłyszeliśmy w Komendzie Głównej Policji, podczas zatrzymania "Nerwowy" był raczej spokojny.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • mjetker

  Oceniono 30 razy 24

  >"Wariat" (brat sławniejszego "Dziada") został zastrzelony w lutym 1998 r. Zdaniem policjantów od tego czasu piął się w górę w gangsterskiej hierarchii.<

  ...chyba z zaświatów...

 • knowacki10

  Oceniono 21 razy 17

  "Jak usłyszeliśmy w Komendzie Głównej Policji, podczas zatrzymania "Nerwowy" był raczej spokojny. " :) podoba mi sie humor redaktora :)

  a może by napisać od razu, że nie ma na niego paragrafów? skoro jego szefów puścili ostatnio bezkarnie do domów to po co tracić kasę na łapanie jakiegoś nerwusa.

  A może jak miał 2 lata dostał różowy rowerek salto i psycholog sądowy "niezależnie" przebada nerwowego i wskaże jego niepoczytalność dla celów procesowych.

  najlepiej puścić go i złapać na rowerze po piwku. to 2 lata chociaż posiedzi. a tak dupa zbita i kasa wydana na marne.

 • forumowiecgwna

  Oceniono 13 razy 13

  Przeciez wymiar sprawiedliwosci dosc jasno ustalil ze nie bylo zadnych mafii pruszkowskich i wolominskich, dlaczego wiec dziennikarze nadal uzywaja takich zwrotow?

  Ba, jeden z sedziow orzekl nawet ze prasa zawsze ma tysiace historii a w rzeczywistosci okazalo sie ze mafie sa wrecz opiekunami spolecznymi.
  Za kilka lat "Nerwowy" (pewnie wylewala mu sie kawa jak pil, stad ksywka) wyjdzie na wolnosc bo oczywiscie nasz wymiar sprawiedliwosci orzeknie iz praktycznie nie ma zadnych dowodow.

 • chretiendetroyes

  Oceniono 10 razy 10

  Podobno na dobrą formę psychiczną Nerwowego miał wpływ krótki pobyt u Schizola, członka grupy Trzepniętego

 • b_hunter

  Oceniono 6 razy 6

  Ech... i znowu prochy podskoczą.

 • 1radika

  Oceniono 6 razy 6

  O rety "Nerwowy" i były ochroniarz "Wariata" !!! Ale ekipa.

 • chateau

  Oceniono 7 razy 5

  "Jak usłyszeliśmy w Komendzie Głównej Policji, podczas zatrzymania "Nerwowy" był raczej spokojny."

  Dobre :-)

  Swego czasu (Stołeczna była krótko po debiucie) artykuł dotyczący sporu pomiędzy pracownikami ówczesnej Huty Warszawa a zarządem Lucchini zatytułowany był "Bój w hucie." Od tamtej pory wiem, że mogę na was polegać :-)
  Ale zróbcie coś z tym humorem zeszytów szkolnych o Wariacie, który od czasu zastrzelenia "piął się w górę w gangsterskiej hierarchii."

 • ubranynaczarno

  Oceniono 4 razy 4

  "Nerwowy" był raczej spokojny przy zatrzymaniu:) normalnie po ciężkim dniu pracy rozbawilście mnie:)

 • avatar70

  Oceniono 4 razy 4

  podczas zatrzymania "Nerwowy" był raczej spokojny.....
  bez komentarza :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje