Kosendiak: "NFM zbudujemy, pocałujcie mnie w dupę!"

12.10.2012 15:54
Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki

Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki (Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta)

Andrzej Kosendiak, dyrektor budowanego Narodowego Forum Muzyki, obchodził niedawno urodziny. Dziękując swoim znajomym na portalu społecznościowym, odniósł się też do problemów na budowie Forum. Stwierdził, że mimo zamieszania NFM uda się zbudować. A do tych, którzy jego zdaniem są odpowiedzialni za problemy z tą inwestycją, wystosował krótki, aczkolwiek dosadny komunikat...
Kosendiak jest również dyrektor naczelnym Filharmonii Wrocławskiej i dyrektorem Wratislavii Cantans. W środę na swoim profilu na Facebooku zamieścił wpis: "Dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe w tym roku prezentem urodzinowym było zejście Mostostalu z budowy Narodowego Forum Muzyki tym wszystkim którzy wpadli na ten pomysł i go zrealizowali bardzo dziękuję. NFM i tak zbudujemy i otworzymy, więc pocałujcie mnie w dupę" [pisownia oryginalna - red.].

Narodowe Forum Muzyki jest jedną z największych inwestycji we Wrocławiu. Jego budowa ma kosztować ok. 300 mln zł.

Wypowiedź w tonie, który przystoi bardziej liderowi punkowego zespołu niż filharmonikowi na portalu nie wzbudziła kontrowersji. Wręcz przeciwnie - komentarz do godz. 17 polubiło ponad 60 osób, nikt nie ocenił jej negatywnie. Znajomi trzymają kciuki, dołączają się do życzeń i współczują problemów z inwestycją. Są i tacy, co deklarują, że wstawią okna w czynie społecznym. I przestrzegają, że takich czterech liter dla podłych drani szkoda.

Wśród komentarzy znajomych Kosendiaka czytamy m.in. [pisownia oryginalna - red.]: "dla tej knajackiej swołoczy szkoda tak szacownej D..", "Panie Andrzeju, jak trzeba to my z chłopakami w czynie społecznym dokończymy!", "Mówią, że prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą. Oni nie skończyli".

Profil dyrektora Narodowego Forum Muzyki jest co prawda prywatny, ale w swoich ustawieniach nie zablokował on możliwości przeglądania wpisów osobom, które nie są jego znajomymi.

Przypominamy, że na początku października Mostostal Warszawa, wykonawca Narodowego Forum Muzyki, zerwał kontrakt i zszedł z budowy Narodowego Forum Muzyki. Jako powód podał problemy z dokumentacją projektową. Jeżeli inwestycja nie zostanie ukończona do końca 2013 r., a Wrocław może stracić 140 mln zł unijnej dotacji.

Już z powodu opóźnienia trzeba było przesunąć koncert Filharmoników Berlińskich - z czerwca 2013 r. na 18 lutego 2015 r.

Andrzej Kosendiak nie odbierał wczoraj telefonu. Rzeczniczka NFM Agnieszka Frei przyznaje, że facebookowy komentarz to nie fałszywka, a jego autorem jest dyrektor. - NFM było jego pomysłem, a o opuszczeniu budowy przez NFM dowiedział się rzeczywiście w swoje urodziny - mówi. - Nic dziwnego, że się zdenerwował.

Jarosław Broda, szef wydziału kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu na wiadomość o kontrowersyjnej zachęcie do całowania najpierw zaniemówił, potem upierał się, że to nie może być prawda, potem wybuchnął gromkim śmiechem, a na koniec stwierdził: - Trzeba wyjaśnić, kto go ma całować, bo ta kwestia nie jest do końca jasna.

Z całą pewnością to Mostostal zrealizował pomysł zejścia z budowy. Ale to, czy był to wyłącznie pomysł tego przedsiębiorstwa nie jest tak oczywiste - problemy z budową i groźby opóźnień pojawiły się tam już dwa lata temu, a ich powodem były m.in. zmiany w projekcie wprowadzane przez inwestora. Możliwe też, że inspiracja zakiełkowała, kiedy jeszcze budowę nadzorował z ramienia prezydenta Wrocławia sam Kosendiak. Może się więc okazać, że będzie musiał się nieźle nagimnastykować, żeby odpowiedzieć na własne wezwanie i samodzielnie złożyć jeden z pocałunków.

We wrześniu 2010 roku, podczas wmurowania kamienia węgielnego Kosendiak zapowiadał: - Za dwa lata wysłuchamy tu pierwszego koncertu.

Ten termin nie został dotrzymany, zanim Mostostal podjął decyzję o zejściu z budowy.

Być może Kosendiak zainspirował się też przedwojennym wierszem Tuwima, który np. można usłyszeć w wykonaniu aktorów Teatru Roma:Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • klan_fan

  0

  I vice versa panie dyrektorze.

 • topiramax

  0

  NFM to rzecz powiedziałabym nie tyle potrzebna co przydatna. To jednak zbędny luksus w tych czasach. Czy na tym forum są jacyś rodzice przedszkolaków, którzy nie tak dawno protestowali przeciwko budowie stadionów zamiast przedszkoli? Może by napisali do pana dyrektora ( jak dzieci spać położą bo nie wiadomo jaka będzie odpowiedź). Tylko uwaga, bo gość wyraźnie lubi nietypowe relacje.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 3 razy 3

  Polakom potrzeba chleba a nie narodowego forum muzyki ............. ci ktorym jest ono potrzebne do szczescia niech wybuduja je za wlasna kase a nie za moje podatki.

 • tenare

  0

  Kosendiak, jak chcesz, żebyśmy cię pocałowali w dupę, to ściągaj gacie.

 • mitko32

  Oceniono 2 razy 2

  Brakuje najważniejszej informacji: czy pocałowali?

 • koniu150

  Oceniono 1 raz -1

  fajnie się tak buduje z nie swojego, pewnie peowiec

 • prorok_lebioda

  Oceniono 3 razy 3

  Szczerze mówiąc: mam to w dupie. I wszystkich oburzonych strażników moralności też.

 • jerry.uk

  Oceniono 21 razy 19

  Przypomina się stary dowcip:

  - Halo? Czy to pralnia?
  - Sralnia! To Ministerstwo Kultury, ty ku..sie!

 • kola

  Oceniono 7 razy 5

  Aktorom Teatru Roma, którzy z wrodzonej hipokryzji i tchórzostwa przemilczeli dwie najlepsze zwrotki z tego poematu Tuwima dedykuję poniższe strofy:

  I aktorzyny teatralne,
  pajace wielce zbuntowane
  co wersy trochę niemoralne
  wolą zostawić przemilczane.

  Quazi-artysty, ku... głupie
  co nie dla sztuki lecz dla kasy,
  wchodzą duchownym nieco w dupę
  i? polerują im kutasy.

  Wy, którym zbrakło dziś odwagi
  By recytować mnie w całości
  Wy, fani katolickiej magii
  Obrońcy wiary i świętości

  I ty cenzorze, co? portkami
  Trzęsiesz przed klerem i biskupem
  A strach ci teraz honor plami
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  by panszekspir & pipapapia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje