Udawał reportera. Szantażował właścicieli sklepów

Zatrzymany przez policję mężczyzna

Zatrzymany przez policję mężczyzna (Fot. KSP)

Policja zatrzymała mężczyznę, który szantażował właścicieli sklepów. Twierdził, że jest telewizyjnym reporterem
Patent był prosty. 33-letni Tomasz M. wysłał do sklepu na stacji benzynowej na Woli znajomego 17-latka, by ten kupił alkohol. Transakcję filmował ukrytą kamerą. Wkrótce potem z nagraniem w ręku odwiedził właściciela stacji. - Jestem dziennikarzem śledczym. Ten materiał ukaże się w telewizji. Chyba, że mi pan zapłaci - groził.

Przestraszony utratą zezwolenia na sprzedaż alkohol sklepikarz zgodził się. Miał zapłacić 5 tys. zł. Razem z szantażystą poszedł do bankomatu. Na koncie miał jednak tylko 2,8 tys. zł. Na przekazanie reszty pieniędzy umówili się więc na następny dzień. Ale właściciela stacji coś tknęło i jeszcze tego samego dnia poszedł na policję. Gdy nazajutrz Tomasz M. przyszedł po resztę pieniędzy, czekali już na niego policjanci.

Szybko okazało się, że mężczyzna próbował szantażować też innego sklepikarza. Nie zdążył jednak odebrać od niego pieniędzy.

M. usłyszał zarzut dwukrotnego oszustwa, podobnie jak jego towarzysz, 17-letni Rafał G.

Policjanci już sprawdzają, czy mężczyźni nie próbowali wyłudzić pieniędzy od właścicieli innych sklepów.

Na razie nie wiadomo, czy punkty, które sprzedały nieletniemu alkohol, utracą zezwolenie na handel nim. - Kasjerka na stacji poprosiła kupującego o dowód i ten go pokazał. Ale nie spojrzała na datę urodzenia. A dowód nieletniego i dorosłego wyglądają identycznie - opowiada oficer wolskiej policji.

Tomasz M. oczywiście nie jest dziennikarzem. Nie ma pracy, niedawno wyszedł z więzienia.

Zobacz także
 • Pobity mężczyzna podczas zajścia na Dworcu Centralnym Czy ochroniarze napadli kupców z podziemi? Policja bada
 • Warszawa: protest przeciwko likwidacji sądów rejonowych Jest decyzja w sprawie likwidacji sądów. Które zostają?
 • Zatrzymany mężczyzna laboratorium urządził w łazience Arsenał i laboratorium w domu: mógł wysadzić cały blok
Komentarze (4)
Udawał reportera. Szantażował właścicieli sklepów
Zaloguj się
 • jamj

  0

  Na dobrą sprawę, to ten Gucio nie robił nic innego jak "agent Tomek", tylko,że CBA mu nie płaciło, więc sam sobie płacę załatwiał. W sumie dla podatnika to korzystniejszy wariant, a i posłem w nagrodę zostać nie będzie chciał.

 • anty-lady

  0

  W sumie bardzo pożyteczna działalność. Właściwie, czemu nie robi tego policja lub straż miejska? Oczywiście bez ostatniego elementu w postaci łapówki...

 • wujek_miedziak

  Oceniono 3 razy 1

  a teraz sklepikarz pewnie straci pieniądze koncesje i jeszcze wsiądą na niego .... a wystarczylo nie sprzedawac alkoholu nieletniemu :)

 • bopos

  Oceniono 11 razy 3

  No przecież do cholery każdy sprzedający alkohol ma obowiązek legitymować młodych ludzi, czy ukończyli 18 lat. Tu ewidentnie sprzedający złamał prawo. Bandzior też ale mam nadzieję, że pompiarz dostanie za sprzedaż niepełnoletniemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje