Tarcza metra przebiła ścianę. Skręca pod pl. Defilad

Tarcza Anna przebija się do wentylatorni pod Świętokrzyską

Tarcza Anna przebija się do wentylatorni pod Świętokrzyską (Fot. AGP Metro)

W poniedziałek tarcza Maria zaczęła przebijać pierwszy odcinek tunelu II linii metra pod ul. Świętokrzyską. Goni Annę, która pokonała już jego pierwszy odcinek do wentylatorni na wysokości parku Świętokrzyskiego
Anna potrzebowała zaledwie pięciu dni, by wykonać ok. 100-metrowy przejazd. Przed tygodniem wystartowała z ogromnego wykopu w ul. Świętokrzyskiej za rondem ONZ, przeszła pod skrzyżowaniem z ul. Emilii Plater i już w sobotę zameldowała się w dole wykonanym w ostatnich miesiącach na wysokości parku Świętokrzyskiego. W tym miejscu znajdzie się jedna z wentylatorni dla centralnego odcinka II linii. Przebicie ściany wyglądało równie spektakularnie jak w sierpniu, gdy tarcze dotarły spod ronda Daszyńskiego na Świętokrzyską. Anna z łatwością miażdżyła beton zbrojony włóknem szklanym.


zdjęcia AGP Metro

W ciągu kilku dni Anna ma być przeciągnięta przez 90-metrowej długości wykop, po czym skręci w prawo i wykona 500-metrowy tunel do połączenia z I linią metra. Na środku pl. Defilad w miejscu rozebranego blaszaka Kupieckich Domów Towarowych trwa już budowa głębokiego na blisko 20 m szybu, przez który ma być wyjęta przednia część maszyny. Wykonawcy II linii przetransportują ją z powrotem do dołu w ul. Świętokrzyskiej. Reszta urządzenia będzie tam wycofana przez wydrążony wcześniej tunel. Po ponownym montażu tarcza ruszy w kierunku Powiśla.

W poniedziałek swój przekop pod ul. Świętokrzyską zaczęła przebijać tarcza Maria, która przez ostatni miesiąc stała za rondem ONZ. Teraz czeka ją wykonanie krótkiego odcinka do przyszłej wentylatorni, a potem do stacji Świętokrzyska, której najniższy poziom po osunięciu się ziemi w ostatni piątek znajduje się jednak częściowo pod wodą. Rzecznik konsorcjum AGP Metro Mateusz Witczyński powiedział "Gazecie", że Maria była tam spodziewana na przełomie roku. Niewykluczone jednak, że będzie szybciej, bo "tarcze mają dużo wyższe przebiegi" niż zakładano. - Postaramy się wypompować wodę do tego czasu - dodał.

Zobacz także
 • Popękany ściany w jednym z mieszkań przy Marszałkowskiej 136 Pękają ściany przy budowie metra. Ratusz: Naprawimy
 • Miejsce awarii na budowie metra przy ul. Szkolnej Zagęszczają rozluźniony grunt pod budynkiem przy metrze
 • Zerwany asfalt na ul. Szkolnej. W tym miejscu powstało zapadlisko Budowa metra niedopilnowana? Kto odpowiada za awarie?
Komentarze (10)
Tarcza metra przebiła ścianę. Skręca pod pl. Defilad
Zaloguj się
 • wipowski

  Oceniono 2 razy 2

  Na Śląsku i w części Małopolski popękane domy ulice itp to codzienność u mnie teren opadł 12 metrów w sumie a jakieś 7 lat temu zrobił się staw przed domem,za drogą.

 • izydor.cz

  Oceniono 3 razy -1

  No tak,o ww osobniku według lemingów albo dobrze,albo wcale.
  A przecież sam się o to prosi,he he!

 • pierwszy_leming

  Oceniono 15 razy -9

  Propaganda sukcesu. Anna czy inna Maria rozpier*ala warszawę, walą się ulice i bloki a gazeta mami oczy zdjęciami jak przebija sie przez ściankę. A wszystko przez PIS

 • cholonek

  Oceniono 11 razy -9

  Tak powstała Megajama imienia Blumsztajna.

 • pianistka32

  Oceniono 10 razy -4

  DOBRZE NAM IDZIE MOŻEMY SPOKOJNIE BUDOWAĆ ELEKTROWNIE ATOMOWA HEHEHEHEHEHEHEH

 • rawahecht

  Oceniono 27 razy 23

  Fajna ta tarcza!
  Kiedy można się jej spodziewać pod Wiejską, skierowaną pionowo w górę?

 • coo-baa

  Oceniono 16 razy -16

  haha wstyd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje