Pikieta na pl. Powstańców Warszawy trwa nadal [WIDEO]

Pikieta Solidarnych 2010 pod budynkiem TVP

Pikieta Solidarnych 2010 pod budynkiem TVP

Grupa kilkudziesięciu osób wciąż pikietuje przed budynkiem TVP na Pl. Powstańców Warszawy. Przede wszystkim to działacze ?Solidarnych 2010? wśród których jest ich liderka Ewa Stankiewicz.
Protest rozpoczęli już wczoraj tuż przed manifestacją "Obudź się Polsko". Chcieli swoją obecnością - jak mówili - zmusić TVP do rzetelnego relacjonowania tej manifestacji. Zarzucają bowiem telewizji publicznej tendencyjność.

W pewnym momencie Ewa Stankiewicz z Solidarnych 2010 chciała wejść do budynku Telewizji Polskiej, żeby dostarczyć do jej kierownictwa petycję, w której apelują m.in. o przyznanie wpływów na drugi program TVP opozycji. Policja zablokowała wejścia do budynku, doszło do kłótni, ale obyło się bez rękoczynów. Z drugiej strony protestujący nie wpuszczali do budynku pracowników telewizji i gości, którzy mieli wystąpić w programie. Wśród nich był m.in. politolog Kazimierz Kik.

Około godz. 15 protestujący z Ewą Stankiewicz na czele poszli na marsz. W tym czasie policjanci otoczyli budynek telewizji.

Po tym jak manifestacja przeszła przez miasto "Solidarni 2010" wrócili wieczorem na plac. Budynek nadal był otoczony przez kordon policji. Zebrani protestowali, że mają pozwolenie na zgromadzenie, a policja nie daje im przejść pod budynek. Mundurowi odgrodzili m.in. ul. Moniuszki, wpuszczali tylko pracowników telewizji. Około stu demonstrujących zostało na placu. Zaczęli od skandowania: "Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą", "Precz z cenzurą", "TVP nie kłamcie". Przemawiał m.in. Robert Frycz, założyciel strony internetowej Antykomor.pl.

Potem rozbili kilka namiotów. W nich część protestujących spędziła noc. Prowadzili dyskusje z udziałem gości i przechodniów: mówili, że w mediach brakuje pluralizmu, krytykowali sytuację polityczną w kraju.

Od rana znów dyskutują. Osobą prowadzącą jest Ewa Stankiewicz.

Wokół nadal stoi kilka małych namiotów i jeden duży. W centralnym punkcie ustawiono drewniany krzyż. Jest stolik z kawą i herbatą, ciastkami. Uczestnicy mają biało-czerwone flagi i transparenty z antyrządowymi napisami np. "Totalna cenzura naszym orężem", "Dość liberałów i lewactwa", "Odzyskajmy Polskę dla Polaków", "Dość dyskryminacji katolickich mediów". Są tez portrety Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego z napisami "Media tylko dla rasistów". Ewa Stankiewicz zapowiedziała, że protest potrwa do godz. 15.30 i zakończy się mszą świętą.

Zobacz także
 • Kto przyszedł na marsz? Galeria protestujących
 • Poseł Marek Suski sprzedaje cegiełki na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego Poseł zbiera na pomnik Lecha Kaczyńskiego
 • Transparent na marszu Obudź się Polsko Jeden z manifestantów zaatakował ekipę TV
Komentarze (48)
Pikieta na pl. Powstańców Warszawy trwa nadal [WIDEO]
Zaloguj się
 • js93

  0

  nie ma innego wyjścia oglądałem relacje na info o 23 i była tendencyjna nie pokazano ani mszy świętej ani informacji ile było manifestantów a w radiu Maryja na żywo słuchałem relacji więc wiem że telewizja kłamie nie mówi całej prawdy a luft do luftu tak i tak nie damy koncesji tv Trwam bo proces koncesyjny został zakończony nie bo nie to jest działanie liberałów żadnych argumentów tylko nie bo nie bo my mamy większość w parlamencie i nie pozwolimy dlatego słusznie robią bo tylko wyjście na ulicę i strajki mogą ich zmusić do poddania i ustąpienia nie ma na takich demokratycznych metod, rząd Kaczyńskiego liberały zmusiły po półtoraroku do ustąpienia i teraz przez 7 lat pełowcy zdemontowali Polskę jesteśmy na skraju przepaści, niepodległość nasza jest zagrożona to jest ostatni moment na odebranie im władzy Polsko obudź się narodzie do przodu!

 • gralfa00aa11

  0

  tak jak osad katynski i wizyta przy kazni pomniku-sami w demokracji tej , symbol kraju ",Ruda i Ode "tylko gnaty trcaja i po katach rzucaja Ten aparat do Rosji nie pojechal.Zal mi demonstrantow jak siebie.

 • xax

  0

  jestem ciekaw kto utrzymuje tych protestujących i kto za to płaci ??

 • a.k.traper

  0

  A to nie w tym ośrodku eksponuje sie ten muzyk o żydowskiej prowiniencji?

 • kmicic-1-1

  Oceniono 2 razy 2

  Łukaszenka w Białorusi to jednak ma łeb

 • filipjeden

  Oceniono 5 razy 5

  Nawiedzeni, zakompleksieni i sfrustrowani czubki!

 • lutek47

  Oceniono 2 razy 2

  Trwam rasista Mein Firer O.Tadeusz .

 • tokabout

  Oceniono 5 razy 5

  Pani Stankiewicz powinna sie leczyć. Coś jej koło nosa przeszło bo walka o wolność w latach 80 XX już sie skończyła, . Chyba czeka na nagrodę od Największego Szkodnika R P . Kaczyńskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje