Pikieta na pl. Powstańców Warszawy trwa nadal [WIDEO]

29.09.2012 16:49
Pikieta Solidarnych 2010 pod budynkiem TVP

Pikieta Solidarnych 2010 pod budynkiem TVP

Grupa kilkudziesięciu osób wciąż pikietuje przed budynkiem TVP na Pl. Powstańców Warszawy. Przede wszystkim to działacze "Solidarnych 2010" wśród których jest ich liderka Ewa Stankiewicz.
Protest rozpoczęli już wczoraj tuż przed manifestacją "Obudź się Polsko". Chcieli swoją obecnością - jak mówili - zmusić TVP do rzetelnego relacjonowania tej manifestacji. Zarzucają bowiem telewizji publicznej tendencyjność.

W pewnym momencie Ewa Stankiewicz z Solidarnych 2010 chciała wejść do budynku Telewizji Polskiej, żeby dostarczyć do jej kierownictwa petycję, w której apelują m.in. o przyznanie wpływów na drugi program TVP opozycji. Policja zablokowała wejścia do budynku, doszło do kłótni, ale obyło się bez rękoczynów. Z drugiej strony protestujący nie wpuszczali do budynku pracowników telewizji i gości, którzy mieli wystąpić w programie. Wśród nich był m.in. politolog Kazimierz Kik.

Około godz. 15 protestujący z Ewą Stankiewicz na czele poszli na marsz. W tym czasie policjanci otoczyli budynek telewizji.

Po tym jak manifestacja przeszła przez miasto "Solidarni 2010" wrócili wieczorem na plac. Budynek nadal był otoczony przez kordon policji. Zebrani protestowali, że mają pozwolenie na zgromadzenie, a policja nie daje im przejść pod budynek. Mundurowi odgrodzili m.in. ul. Moniuszki, wpuszczali tylko pracowników telewizji. Około stu demonstrujących zostało na placu. Zaczęli od skandowania: "Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą", "Precz z cenzurą", "TVP nie kłamcie". Przemawiał m.in. Robert Frycz, założyciel strony internetowej Antykomor.pl.

Potem rozbili kilka namiotów. W nich część protestujących spędziła noc. Prowadzili dyskusje z udziałem gości i przechodniów: mówili, że w mediach brakuje pluralizmu, krytykowali sytuację polityczną w kraju.

Od rana znów dyskutują. Osobą prowadzącą jest Ewa Stankiewicz.

Wokół nadal stoi kilka małych namiotów i jeden duży. W centralnym punkcie ustawiono drewniany krzyż. Jest stolik z kawą i herbatą, ciastkami. Uczestnicy mają biało-czerwone flagi i transparenty z antyrządowymi napisami np. "Totalna cenzura naszym orężem", "Dość liberałów i lewactwa", "Odzyskajmy Polskę dla Polaków", "Dość dyskryminacji katolickich mediów". Są tez portrety Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego z napisami "Media tylko dla rasistów". Ewa Stankiewicz zapowiedziała, że protest potrwa do godz. 15.30 i zakończy się mszą świętą.

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • jankbh

  Oceniono 116 razy 82

  Bezsilna wściekłość wiecznie przegranych prowadzi do irracjonalnych działań - np pod hasłem walki o wolność i demokrację podważa się zasady ustrojowe wolnego i demokratycznego państwa.

 • dianka28

  Oceniono 97 razy 69

  Jak Kuba Bogu,tak Bog Kubie! Stankiewicz miala szanse na wejscie do telewizji,ale po jej dzialanich wczesniej zamknela sobie droge!
  Telewizja Trwam-co to za hasla?Zamordowali Prezydenta-Kto?Pan Prezydent sam sobie zrobil wycieczke przedwyborcza i sam przyczynil sie do swojej i innych ludzi smierci! Ile jeszcze czasu,beda jezdzic na tych biednych trumnach?Brak slow na tepote !

 • endrju1521

  Oceniono 75 razy 61

  << Ewa Stankiewicz zapowiedziała, że protest potrwa do godz. 15.30 w niedzielę i zakończy się mszą świętą. >>
  ==========
  Od tych uroczystych, publicznych mszy, rzygać mi się chce!
  To już nie fanatyzm, to aberracja fanatyzmu religijnego!

 • ziutka333

  Oceniono 77 razy 51

  Czy na tego babsztyla ni ma silnych przecież to wstyd aby taka czarownica burzyła program TV

 • fenek48

  Oceniono 64 razy 44

  Rydzyk i PISowska sekta sama sie zalatwila Prezio wyslal brata w zaswiaty i tylu ludzi niewinnych . Pierwszy dzien wyborow 2010 nie wyszedl teraz graja na uczuciach tych biednych ludzi zyjacych i zmarlych - gdzie jest czowieczenstwo w waszych organizmach chieny te biedne dwie pomylkowo zamienione kobiety pochowane zostaly bez buczenia i okrzykow zato w politycznych nienawistnych wypowiedziach .

 • sarkissian

  Oceniono 56 razy 44

  Syndrom niedopchania, czy Pan bóg powtórzył pomieszanie języków w wersji light - tym razem rozum pomieszał?

 • fenek48

  Oceniono 61 razy 41

  Oto marsze wolnosci - Panie Kaczynski jakia wolnosc i komu ja odebrano ? . Wyborcy odebrali wladze . !!! Teraz trzeba budowac nie rujnowac do pracy wziasc sie wszyscy polityczni walkonie Polska jest jedna wszystkich mieszkancow Kraju .

 • fenek48

  Oceniono 66 razy 38

  Wypowiedz Rydzyka - to nie wypowiedz Ksiedza tylko szatana . Kaczynski ma dac sile swojemu ludowi aleluja i do przodu ta powiedzial oficjalnie Rydzyk . To jest banda oszusto nawolujacych do walki bratobujczej .Rozwiazac ta sekte zas kosciul tez jest winien za taki ksztalt Kraju Rydzyk to nie ksiadz tylko szarlatan w sutanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje