Poczta Polska będzie ochraniała lotnisko w Modlinie

28.09.2012 17:09
Terminal lotniska w Modlinie w lipcu 2012 roku

Terminal lotniska w Modlinie w lipcu 2012 roku (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Centrum Usług Koncesjonowanych (CUK) należące do Poczty Polskiej - wraz z firmą STEKOP - wygrało przetarg na świadczenie usług ochrony osób i mienia, kontroli bezpieczeństwa oraz odprawy pasażerów na nowym lotnisku w Modlinie.
Umowa została podpisana na trzy lata, a wartość kontraktu zwiększy przychody CUK o 20 proc. rocznie - poinformował rzecznik Poczty Zbigniew Baranowski.

Umowa dotyczy kontroli bezpieczeństwa pasażerów, bagaży i ładunków lotniczych na lotnisku w Modlinie oraz całego terenu lotniska. Za realizację umowy odpowiada Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna (SUFO) Poczty Polskiej oraz SUFO firmy STEKOP.

"Był to pierwszy tak duży przetarg na usługi w zakresie ochrony portu lotniczego w Polsce. Aby sprostać wymaganiom postawionym w ofercie, skierowaliśmy naszych pracowników ochrony na specjalistyczne szkolenia, dzięki którym sukcesywnie uzyskują oni certyfikaty operatora kontroli bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym" - poinformował dyrektor CUK Piotr Słomka.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin rozpoczął działalność 15 lipca, a już w sierpniu pracownicy specjalistycznej jednostki (CUK) Poczty Polskiej odprawili na tym lotnisku ponad 150 tys. pasażerów.

Do zadań CUK należy ochrona fizyczna, zabezpieczenie techniczne oraz przewóz gotówki placówek Poczty Polskiej. CUK prowadzi również działalność gospodarczą w zakresie ochrony osób i mienia. Specjalizuje się także w usłudze cash processing, która polega na odbiorze gotówki z centów handlowych, przeliczaniu jej i przekazywaniu na właściwe konto.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (18)
Zaloguj się
 • rawahecht

  Oceniono 13 razy 13

  Trzeba iść na całość;

  Listonosze za stery!

 • jamj

  Oceniono 17 razy 11

  Jak będą tak funkcjonować jak Poczta Polska, to konkurencja z "ciężarkami" ich szybko wygryzie.

 • jamj

  Oceniono 11 razy 9

  Liczę na listonosza Edzia z "Kiepskich".

 • srull

  Oceniono 9 razy 7

  A samoloty ubezpieczą poprzez drugi CUK - Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych:-)

 • zbycholj23

  Oceniono 4 razy 4

  A świstak będzie zawijał koperty w sreberka i stemplował znaczki.

 • jegorism

  Oceniono 6 razy 4

  O matko

 • anna22kac

  Oceniono 6 razy 4

  a kto bedzie sie zajmowal nasza poczta, jezeli Poczta Polska zacznie ochraniac wiecej lotnisk i innych obiektow????????????

 • balajanek

  Oceniono 9 razy 3

  A moją paczkę z Anglii adresowaną na poste restante dostarczała na terenie Polski firma GLS i... nie dostarczyła,bo adresatką paczki nie była pracownica poczty (co zrozumiałe). Domniemam,że Poczta Polska nie jest już pocztą ale w takim razie czym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje