Poczta Polska będzie ochraniała lotnisko w Modlinie

28.09.2012 17:09
Terminal lotniska w Modlinie w lipcu 2012 roku

Terminal lotniska w Modlinie w lipcu 2012 roku (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Centrum Usług Koncesjonowanych (CUK) należące do Poczty Polskiej - wraz z firmą STEKOP - wygrało przetarg na świadczenie usług ochrony osób i mienia, kontroli bezpieczeństwa oraz odprawy pasażerów na nowym lotnisku w Modlinie.
Umowa została podpisana na trzy lata, a wartość kontraktu zwiększy przychody CUK o 20 proc. rocznie - poinformował rzecznik Poczty Zbigniew Baranowski.

Umowa dotyczy kontroli bezpieczeństwa pasażerów, bagaży i ładunków lotniczych na lotnisku w Modlinie oraz całego terenu lotniska. Za realizację umowy odpowiada Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna (SUFO) Poczty Polskiej oraz SUFO firmy STEKOP.

"Był to pierwszy tak duży przetarg na usługi w zakresie ochrony portu lotniczego w Polsce. Aby sprostać wymaganiom postawionym w ofercie, skierowaliśmy naszych pracowników ochrony na specjalistyczne szkolenia, dzięki którym sukcesywnie uzyskują oni certyfikaty operatora kontroli bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym" - poinformował dyrektor CUK Piotr Słomka.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin rozpoczął działalność 15 lipca, a już w sierpniu pracownicy specjalistycznej jednostki (CUK) Poczty Polskiej odprawili na tym lotnisku ponad 150 tys. pasażerów.

Do zadań CUK należy ochrona fizyczna, zabezpieczenie techniczne oraz przewóz gotówki placówek Poczty Polskiej. CUK prowadzi również działalność gospodarczą w zakresie ochrony osób i mienia. Specjalizuje się także w usłudze cash processing, która polega na odbiorze gotówki z centów handlowych, przeliczaniu jej i przekazywaniu na właściwe konto.

Zobacz także
Komentarze (18)
Poczta Polska będzie ochraniała lotnisko w Modlinie
Zaloguj się
 • zdzisiek66

  0

  A firmy ochroniarskie zajmą się dostarczaniem listów :)

 • ucago

  0

  Ta działalność chyba zwiększy straty PP, będzie dzurawa jak pas startowy w Modlinie. Ha,Ha

 • ksiezyc1977

  Oceniono 1 raz 1

  To teraz z każdego kiosku na tym lotnisku będą straszyły te ohydne kartki świąteczne oraz kalendarze z JP2 albo B16 wśród kalendarzy z końmi, kotami i ciastami. Brawo Modlin!!!!

 • szymek_50

  0

  Poczta Gdańska kojarzy się z obroną.

 • jan.bar

  Oceniono 3 razy 1

  ochrona z poczty nich się zajmie znikającymi listami i paczkami a nie zabezpieczaniem lotniska

 • zbycholj23

  Oceniono 4 razy 4

  A świstak będzie zawijał koperty w sreberka i stemplował znaczki.

 • mariolablondi

  Oceniono 4 razy 0

  Tak diagnozuje sytuację w Polsce: - Mamy 2012 rok, a Polska nam znika z mapy świata. Wyprzedana, okradziona, stłamszona, zawłaszczona, coraz słabsza. Bezrobocie, drożyzna, brak wolności słowa, ograniczanie historii, ośmieszanie patriotyzmu, afera za aferą.

  Według niej Kościół jest "podzielony", a „kapłani (są) grubiańscy, sterowani odgórnie”. - Połowa narodu odurzona słania się na nogach nie za bardzo wiedząc, gdzie jest i co się dzieje, a "góra" zgarnia wszystko, co się da - diagnozuje.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 1 raz 1

  te nieudaczniki z poczty polskiej mają jeszcze lotnisko do ruiny doprowadzić! a do budy z nimi oni to na pewno sknocą jak wszystko czego się tykają

 • jegorism

  Oceniono 6 razy 4

  O matko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje