Policja: Ściągamy posiłki na sobotnią demonstrację

28.09.2012 15:40
Policyjne radiowozy na Nowym Świecie

Policyjne radiowozy na Nowym Świecie (Fot. nadesłał Mateusz Włodarczyk)

Funkcjonariusze z kilku komend wojewódzkich będą wspierać stołecznych policjantów podczas zabezpieczenia sobotniej demonstracji
Policja liczy się z tym, że to może być jedna z największych demonstracji ostatnich lat. - Nie wiem, czy przyjedzie aż 100 tys., ale połowa tej liczby jest całkiem realna. Dlatego potrzebujemy wsparcia - mówi jeden z policjantów zaangażowanych w przygotowania do zabezpieczenia marszu, który w sobotę odbędzie się na Trakcie Królewskim. - Nie spodziewamy się takich zadym jak na Święto Niepodległości, ale przy takiej liczbie demonstrantów potrzebujemy dodatkowych sił - dodaje.

Stołeczną policję wesprą więc funkcjonariusze z kilku innych komend wojewódzkich. Oprócz ochrony samego marszu policję czeka mnóstwo pracy przy organizacji ruchu. Trzeba będzie wyznaczyć objazdy np. zamkniętego na kilka godzin ronda de Gaulle'a. Mundurowi będą też w miejscach, gdzie zatrzymają się autokary przywożące demonstrantów, np. wzdłuż al. Solidarności, al. Jana Pawła II i ul. Słomińskiego.

Policja, jak zwykle w takich sytuacjach, zapewnia, że będzie przygotowana. - Traktujemy to zgromadzenie jak wszystkie inne. Naszą rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom - mówi asp. Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. - Będziemy dbać, by nie dochodziło do incydentów, a na jakiekolwiek przejawy chuligańskich wybryków będziemy natychmiast reagować.

Zobacz także
Komentarze (145)
Zaloguj się
 • al-bundy

  Oceniono 116 razy 58

  Będzie dym, pisiory dążą do konfrontacji. Obawiam się, że znów narobią wiochy...

 • andrzej.frant

  Oceniono 129 razy 53

  Policja ma w nazwie "Policja Państwowa" więc powinna pałować bez litości ludzi uważających, że to nie ich Państwo.

 • jamj

  Oceniono 42 razy 24

  Koszty zabezpieczenia wszelkich demonstracji powinni pokrywać organizatorzy (uczestnicy). Nie bardzo rozumiem dlaczego, jako podatnik, mam opłacać czyjeś ekstrawagancje? Może by się zadymiarze wtedy zastanowili nad celowością zakłócania spokoju ....

 • rasta-mw

  Oceniono 16 razy 10

  przypadkowo usłyszałem dziś w "biedrze" dwie panie które mówiły coś o zamachach bombowych na busy wiozące ludzi na przemarsz. Wiecie coś o tym? Może pisali w GPC ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje