Walka na noże pod kebabem: 4 osoby ranne, dwie ciężko

Bójka na rogu Ząbkowskiej i Markowskiej

Bójka na rogu Ząbkowskiej i Markowskiej (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Polacy pobili się z cudzoziemcami na warszawskiej Pradze. Ktoś użył noża, do szpitali trafiły cztery osoby.
Według świadków około godz. 17.15 pod kebabem na rogu Markowskiej i Ząbkowskiej na Pradze starło się nawet 30 osób. Najbardziej aktywne było 8-9. Pobili się Polacy z obcokrajowcami o południowych rysach. W trakcie bijatyki ktoś użył noża, raniąc kilka osób. Pogotowie zabrało przynajmniej trzy, może cztery osoby. Według świadków dwie z nich były ciężko ranne.

Robert Opas z komendy stołecznej policji częściowo potwierdza wersję przekazaną nam przez świadków. - Od anonimowej osoby dostaliśmy informację o bójce. Gdy na miejsce dojechała nasza załoga, zastała cztery osoby poszkodowane, które zostały zabrane do szpitali. Życie żadnej z nich nie jest zagrożone. Jeden mężczyzna faktycznie może mieć ranę po ukłuciu ostrym narzędziem. Policjanci wyjaśniają okoliczności zajścia, na razie nikt nie został zatrzymany - mówi Robert Opas.

Z informacji zebranych przez naszą reporterkę na miejscu wynika, że konflikt w tej okolicy narastał od pewnego czasu. Cudzoziemcy zamieszkują opuszczoną kamienicę w pobliżu skrzyżowania. W poniedziałek dwóch z nich doznało obrażeń w ulicznej potyczce. Dziś na skrzyżowanie przyszło około 10 osób, niektórzy uzbrojeni. Polaków - według naszych rozmówców - było znacznie więcej, to głównie młodzi mężczyźni z okolicy.

O tym że zapowiada się awantura na Pradze wiedziano już wcześniej. Jeden z mężczyzn powiedział nam, że celowo przestawił samochód z tego skrzyżowania, bo bał się zniszczeń. Nasi rozmówcy nie są tylko zgodni, co do narodowości cudzoziemców. Jedni twierdzą, że to Ormianie, inni że to uchodźcy z Czeczeni.

Zobacz także
 • Dzieci z Targówka układają mozaiki, które zostaną wtopione w chodniki praskich parków Tworzą mozaiki ze starych kafli. Kampania na Targówku
 • Policja Łapał kobiety za piersi. Zatrzymała go policja
 • Kino Praha przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie Obywatelska biblioteka powstaje na Pradze
Komentarze (160)
Walka na noże pod kebabem: 4 osoby ranne, dwie ciężko
Zaloguj się
 • mister_max_napierdalator

  Oceniono 16 razy 8

  To żadna tajemnica że ten turecki syf buja się i uzywa sprzętu, wiec kose dostał Polak od " klamota" mam nadzieje że cały ten syf niedługo wypie... do kraju ich pochodzenia, niechcemy ich tu, mam nadzieje że tureckie " klamoty" drogo zapłacą uzębieniem i połamanymi koścmi za swoj odrażający i haniebny czyn

 • dimo333

  Oceniono 4 razy 4

  moze kebab byl nie swiezy?

 • bzyk_origo

  Oceniono 14 razy 6

  Chlopaki z Pragi nie blyszcza intelektem i polityczna poprawnoscia ale intuicja ich dziala, muzulmanska zaraze trzeba jak u Sienkiewicza nadziac na pal - on juz wtedy czul pismo nosem !!!

 • dd_

  Oceniono 25 razy 15

  No ale kto w końcu wygrał? "Nasi"?

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 6

  w południe
  też mam
  ”południowe rysy”
  (nie jestem
  negatywem)

 • marimax

  Oceniono 41 razy 17

  Polska potrzebuje naplywu wiekszej ilosci kolorowych to wtedy zacznie sie dopiero dziac.
  Oni sa spokojni dopuki jest ich malo a jak zjada sie tysiace bedziemy mieli meczet w kazdej dzielnicy i prawo dostosowane do ich religii

 • persephonix

  Oceniono 50 razy 24

  zaproscie wiecej pakistanow i islamow, zobaczycie co sie bedzie dzialo, oni tak to wielcy pokrzywdzeni a jak nikt nie patrzy sieja zamet i sa agrersywni, bo tak ich wychowała tamtejsza kultura. Odruch obronny Polakow uznaje za zdrowy !
  won z pitoleniem o rownosci kultur i multi kulti!!! Jak ktos wychowal sie w dziczy nigdy nie zrozumie Europy!! i odwrotnie :)
  Islam kloci sie z cywilizacja w podstawach!

 • jdkonrad

  Oceniono 16 razy 14

  sie dzieje w Stolycy...
  a już myślałem, że tu same białe kołnierzyki i ich asystentki, a tu proszę! Praga hołduje starym tradycjom!

 • harkis

  Oceniono 10 razy 8

  W stepie szerokim, którego okiem
  Nawet sokolim nie zmierzysz:
  Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa
  Pieśni o małym rycerzu.

  Choć mały ciałem, rębacz wspaniały
  Wyrósł nad pierwsze szermierze
  I wieki całe będą śpiewały
  Pieśni o małym rycerzu

  Ty, któryś w boju i ty, coś w znoju
  I ty, co liczysz i mierzysz
  Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa
  Pieśni o małym rycerzu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje