Walka na noże pod kebabem: 4 osoby ranne, dwie ciężko

04.09.2012 18:40
Bójka na rogu Ząbkowskiej i Markowskiej

Bójka na rogu Ząbkowskiej i Markowskiej (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Polacy pobili się z cudzoziemcami na warszawskiej Pradze. Ktoś użył noża, do szpitali trafiły cztery osoby.
Według świadków około godz. 17.15 pod kebabem na rogu Markowskiej i Ząbkowskiej na Pradze starło się nawet 30 osób. Najbardziej aktywne było 8-9. Pobili się Polacy z obcokrajowcami o południowych rysach. W trakcie bijatyki ktoś użył noża, raniąc kilka osób. Pogotowie zabrało przynajmniej trzy, może cztery osoby. Według świadków dwie z nich były ciężko ranne.

Robert Opas z komendy stołecznej policji częściowo potwierdza wersję przekazaną nam przez świadków. - Od anonimowej osoby dostaliśmy informację o bójce. Gdy na miejsce dojechała nasza załoga, zastała cztery osoby poszkodowane, które zostały zabrane do szpitali. Życie żadnej z nich nie jest zagrożone. Jeden mężczyzna faktycznie może mieć ranę po ukłuciu ostrym narzędziem. Policjanci wyjaśniają okoliczności zajścia, na razie nikt nie został zatrzymany - mówi Robert Opas.

Z informacji zebranych przez naszą reporterkę na miejscu wynika, że konflikt w tej okolicy narastał od pewnego czasu. Cudzoziemcy zamieszkują opuszczoną kamienicę w pobliżu skrzyżowania. W poniedziałek dwóch z nich doznało obrażeń w ulicznej potyczce. Dziś na skrzyżowanie przyszło około 10 osób, niektórzy uzbrojeni. Polaków - według naszych rozmówców - było znacznie więcej, to głównie młodzi mężczyźni z okolicy.

O tym że zapowiada się awantura na Pradze wiedziano już wcześniej. Jeden z mężczyzn powiedział nam, że celowo przestawił samochód z tego skrzyżowania, bo bał się zniszczeń. Nasi rozmówcy nie są tylko zgodni, co do narodowości cudzoziemców. Jedni twierdzą, że to Ormianie, inni że to uchodźcy z Czeczeni.

Zobacz także
Komentarze (160)
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 103 razy 89

  12 września przypada rocznica bitwy pod Wiedniem.Zaczęły się obchody......

 • z.lo

  Oceniono 39 razy 37

  1683 - Walczymy z Turkami pod Wiedniem. 2012 - walczymy z Turkami pod Kebabem. Dumna tradycja polskiej husarii!

 • chronoxs

  Oceniono 43 razy 35

  Walczą o żarcie, jak przed tysiącami lat.
  Noo, musi kryzys idzie

 • hkloss1

  Oceniono 45 razy 31

  to sa poczatki imigranckiego rozboju w Polsce
  Fanatykom multi kulti za malo naszych rodzimych bandytow to to dziadostwo ze wschodu chca do nas na sciagac pewnie za malo pieniedzy Polska na wiezienia i wiezniow wydaje.
  Polska to bogaty kraj wiec moze sobie pozwolic na przetrzymywanie obcego elementu na wikcie polskiego podatnika.
  A moze by tak przeniesc tych imigrantow w miejsca gdzie multi kulti i ich popierajacy politycy mieszkaja, niech sobie tam razem zyja na tych samych ulacach w tych samych blokach, ale razcja politycy w lepszych miejscach mieszkaja nie bede sie przeciez ze zwyklym polskim pospulstwem mieszac , wiec moga sobie takie gornolotne mowy wyglaszac o samym miodzie plynacym z multi kulti.
  Jak myslicie kiedy sie zacznie to samo co sie dzieje na ulicach francuskich i angielskich miast w Polsce?
  Kiedy bgeda imigranci bili sobie bezkarnie Polakow i Polski a policja i politycy beda bali sie interweniowac zeby nie byc posadzeni o rasizm?
  to juz sie zaczelo na naszych oczach i albo sie temu przeciwstawimy zawczasu, juz teraz , albo za kilka lat nie bedziemy mieli wyjscia tylko nauczyc sie z tym zyc.
  Polacy beda wiezniami w ewlasnycm kraju?
  W ktorym kraju europejskim multi kulti sie sprawdzilo, moze ktos z fanatykow multi kulti nam powie?

 • konkretna.informacja

  Oceniono 38 razy 28

  Pamiętajcie, jeśli wybiórcza pisze "KTOŚ", chodzi o kolorowego.


  Jakby Polak użył tego noża zaraz by napisano - "polski faszysta w rasistowskim amoku rzucił się z nożem ..."

 • l1962

  Oceniono 38 razy 28

  No do czego dochodzi aby Polaki napadly Turkow czy odwrotnie aby zjesc syfiate kebaby....To juz musi byc nie tylko kryzys finansowy ale i intelektualny....

 • persephonix

  Oceniono 50 razy 24

  zaproscie wiecej pakistanow i islamow, zobaczycie co sie bedzie dzialo, oni tak to wielcy pokrzywdzeni a jak nikt nie patrzy sieja zamet i sa agrersywni, bo tak ich wychowała tamtejsza kultura. Odruch obronny Polakow uznaje za zdrowy !
  won z pitoleniem o rownosci kultur i multi kulti!!! Jak ktos wychowal sie w dziczy nigdy nie zrozumie Europy!! i odwrotnie :)
  Islam kloci sie z cywilizacja w podstawach!

 • donek_vito

  Oceniono 37 razy 23

  APEL DO ZWOLENNIKÓW MULTI-KULTI :

  Biedni, śniadzi jegomoście muszą się gnieździć w opuszczonej kamienicy, w strasznych, obskurnych warunkach urągajacych godności człowieka ! Miłośnicy multi-kulti, gdzie jesteście ? Zaproście ich do swych domów, przygarnijcie, ugośćcie po staropolsku ! Pokażcie, że ich los nie jest wam obojętny i że popierając publicznie multi-kulti nie robicie z twarzy przysłowiowej cholewy.

  Czekam na wzruszające relacje z przygarniania i ugaszczania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje