Obrażał prezydenta, bronił kiboli. Radny PiS ukarany

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości wykluczył ze swoich szeregów kontrowersyjnego radnego Macieja Maciejowskiego, znanego ze swoich obraźliwych słów, m.in. pod adresem prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości na wniosek rzecznika dyscypliny partyjnej Karola Karskiego usunął radnego Macieja Maciejowskiego z szeregów partii. To konsekwencja wypowiedzi m.in. o prezydencie Bronisławie Komorowskim, o którym radny powiedział "To bydle musi się lansować". Maciejowski zasłynął także wnioskami, które towarzyszyły przemarszowi Rosjan na Stadion Narodowy. Grupy kiboli atakowały fanów Sbornej, potem walczyły z policją. Maciej Maciejowski napisał wtedy na Twitterze: "Żałuję, że policja nie zabroniła marszu Rosjan i honoru Polski musieli bronić 'kibole'. Brawo dla nich! Nie dajmy sobie pluć w twarz".

Karol Karski powiedział, że Maciejowski działał w warunkach recydywy. To nie pierwszy raz, kiedy miał kłopoty spowodowane swoimi wypowiedziami. - Obrażanie innych osób nie jest metodą na uprawianie polityki - dodaje Karski.

Komentarze radnego Maciejowskiego na TwitterzeMaciej Maciejowski mówi "Gazecie", że gdy dostanie decyzję na piśmie, to się do niej odniesie - również na piśmie, w odwołaniu, które zamierza złożyć do sądu partyjnego. Werdyktem jest zaskoczony. - Po tym, jak Platforma Obywatelska doprowadziła do usunięcia mnie z Telewizji Polskiej, spodziewałem się raczej pomocy od kolegów z PiS-u, np. przy znalezieniu nowej pracy. Tym bardziej, co podkreśla, że pracę stracił z powodów politycznych. - Forsowałem projekt filmu o prezydencie Lechu Kaczyńskim i wojnie w Gruzji zatwierdzony przez poprzedni zarząd. Mówi, że formalnie jego powód usunięcia z TVP był inny, ale jak twierdzi: "Wiele osób mówiło mi, żebym siedział cicho i nie chodził za tą produkcją".

Mimo porażki nadal deklaruje wierność Prawu i Sprawiedliwości. Chciałby zostać w klubie, w którym, jak podkreśla, jest jednym z bardziej aktywnych radnych, a jego liczne akcje i interpelacje podnosiły popularność PiS-u.

Zobacz także
 • Ulica Barburki ma teraz nazywać się Barbórki Radni korygują nazwy: Barbórki zamiast Barburki i inne
 • Lokal "Warszawa Powiśle" Nie tylko radna. Ludzie kultury bronią PKP Powiśle
 • Kibole zatrzymani podczas meczu Polska-Rosja Co radny miał na myśli, chwaląc kiboli?
Komentarze (171)
Obrażał prezydenta, bronił kiboli. Radny PiS ukarany
Zaloguj się
 • 3.praktyk

  Oceniono 1 raz 1

  Odwiedź teraz Brejvika, może tęskni za tobą

 • zelenyles

  Oceniono 1 raz 1

  Pewno teraz poleci prosto do faszystów.

 • sabazios.net

  Oceniono 1 raz 1

  kolejny burak w PiS. Czy tam nie ma ani jednej normalnej osoby?

 • slmako

  Oceniono 1 raz 1

  Oto prawdziwy Wszechpolak,

 • polololo.ltd

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny młody głupi kundel który myśli, że jak się podczepił do jakiejkolwiek partii to już jest w windzie do kariery i wszystko mu wolno.

 • m.arco

  Oceniono 6 razy -4

  Obecnego prezydĘta chyba najbardziej obraża nijaki Bronek (nie mylić z broną) Komorowski zwany BULEM.

 • moherhunter84

  Oceniono 3 razy 1

  To na pewno podniesie "popularność pisowców, ale w rankingu błaznów www.youtube.com/watch?v=ScpgQXLPT6Q

 • lodging

  Oceniono 6 razy 4

  Gdy PiS szedł po władzę, to Kaczyński zapowiedział, że "koniec Wersalu". No właśnie-koniec. Zwykłe chamstwo, sami na siebie ten bicz ukręcili , a teraz płaczą.

 • poleczka-2

  Oceniono 6 razy 4

  Kolejny IDIOTA który do władzy się rwie a Bozia mu rozumu oszczędziła Bo co Głupiemu po rozumie jak go nie ma !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje