Obrażał prezydenta, bronił kiboli. Radny PiS ukarany

03.09.2012 10:00
Maciej Maciejowski, warszawski radny PiS

Maciej Maciejowski, warszawski radny PiS (.)

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości wykluczył ze swoich szeregów kontrowersyjnego radnego Macieja Maciejowskiego, znanego ze swoich obraźliwych słów, m.in. pod adresem prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości na wniosek rzecznika dyscypliny partyjnej Karola Karskiego usunął radnego Macieja Maciejowskiego z szeregów partii. To konsekwencja wypowiedzi m.in. o prezydencie Bronisławie Komorowskim, o którym radny powiedział "To bydle musi się lansować". Maciejowski zasłynął także wnioskami, które towarzyszyły przemarszowi Rosjan na Stadion Narodowy. Grupy kiboli atakowały fanów Sbornej, potem walczyły z policją. Maciej Maciejowski napisał wtedy na Twitterze: "Żałuję, że policja nie zabroniła marszu Rosjan i honoru Polski musieli bronić 'kibole'. Brawo dla nich! Nie dajmy sobie pluć w twarz".

Karol Karski powiedział, że Maciejowski działał w warunkach recydywy. To nie pierwszy raz, kiedy miał kłopoty spowodowane swoimi wypowiedziami. - Obrażanie innych osób nie jest metodą na uprawianie polityki - dodaje Karski.

Komentarze radnego Maciejowskiego na TwitterzeMaciej Maciejowski mówi "Gazecie", że gdy dostanie decyzję na piśmie, to się do niej odniesie - również na piśmie, w odwołaniu, które zamierza złożyć do sądu partyjnego. Werdyktem jest zaskoczony. - Po tym, jak Platforma Obywatelska doprowadziła do usunięcia mnie z Telewizji Polskiej, spodziewałem się raczej pomocy od kolegów z PiS-u, np. przy znalezieniu nowej pracy. Tym bardziej, co podkreśla, że pracę stracił z powodów politycznych. - Forsowałem projekt filmu o prezydencie Lechu Kaczyńskim i wojnie w Gruzji zatwierdzony przez poprzedni zarząd. Mówi, że formalnie jego powód usunięcia z TVP był inny, ale jak twierdzi: "Wiele osób mówiło mi, żebym siedział cicho i nie chodził za tą produkcją".

Mimo porażki nadal deklaruje wierność Prawu i Sprawiedliwości. Chciałby zostać w klubie, w którym, jak podkreśla, jest jednym z bardziej aktywnych radnych, a jego liczne akcje i interpelacje podnosiły popularność PiS-u.

Zobacz także
Komentarze (171)
Zaloguj się
 • bnch

  Oceniono 140 razy 126

  Pan Maciejowski nie jest kontrowersyjny. On jest burakiem i kretynem i w takich kategoriach trzeba o nim pisać.

 • remo29

  Oceniono 85 razy 71

  O jaka piękna popisówa... Najpierw odkryli, że całe nieszczęście IVRP to Ziobro, a teraz spuścili wodę po jakimś czwartoligowym działaczu. Jacy oni prawi i sprawiedliwi.
  --
  parada karzełków

 • tuskowyemeryt

  Oceniono 56 razy 54

  "Po tym, jak Platforma Obywatelska doprowadziła do usunięcia mnie z Telewizji Polskiej, spodziewałem się raczej pomocy od kolegów z PiS-u, np. przy znalezieniu nowej pracy. "
  Hahahah, to wiele wyjaśnia. Kolejny, który tylko o żłobie myśli.
  "Chciałby zostać w klubie, w którym, jak podkreśla, jest jednym z bardziej aktywnych radnych, a jego liczne akcje i interpelacje podnosiły popularność PiS-u. "
  Tak, te pomysły o zeskrobywaniu napisów z pomników sprawiały, że o PiSie było głośno, pytanie tylko czy w pozytywny sposób.

 • shego

  Oceniono 44 razy 42

  jakis podrzedny psychopata

 • kazek1948

  Oceniono 32 razy 30

  Czy to PiS robi z ludzi kretynów , czy może kretyni ciągną pisołków ?

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 37 razy 29

  To jeden z tych idiotów co na śniadanie je różaniec .

 • 5m00tny

  Oceniono 30 razy 28

  "Po tym, jak Platforma Obywatelska doprowadziła do usunięcia mnie z Telewizji Polskiej, spodziewałem się raczej pomocy od kolegów z PiS-u, np. przy znalezieniu nowej pracy."

  Na pewno w spółce Srebrna znajdzie się jakieś dobrze płatne stanowisko...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje