Premium

 • "Nikomu nie mówiłam, co się dzieje w szkole. To lata utraconego dzieciństwa"

  "Nikomu nie mówiłam, co się dzieje w szkole. To lata utraconego dzieciństwa"

  Spotkała wiele fałszywych autorytetów, osób, które miały być wzorem, a stały się rozczarowaniem. To nauczyciele z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, oraz jeden z najsłynniejszych artystów wizualnych i reżyserów, który molestował tancerki. W swoim najnowszym spektaklu "le journal secret" tancerka i performerka Iza Szostak konfrontuje się z nimi, by iść dalej. "le journal secret" można było zobaczyć 4 i 5 października w Warszawie w ramach festiwalu Ciało/ Umysł.

 • "Czy Adam i Ewa mieli pępki?". Czego uczą się dzieci na lekcjach religii
 • Gniazdownicy. Ponad 40 proc. młodych Polaków nadal mieszka z rodzicami

  Gniazdownicy. Ponad 40 proc. młodych Polaków nadal mieszka z rodzicami

  Polacy wyfruwają z rodzinnego gniazda w wieku ok. 28 lat. To aż dziewięć lat później niż przeciętny Szwed i cztery lata później niż przeciętny Niemiec. Jednym z powodów, dla których młodzi w naszym kraju opóźniają wyprowadzkę z domu, jest brak środków na samodzielne życie. Ale wyzwań, przed którymi stoją, jest znacznie więcej.

 • Polacy z wyższym wykształceniem chcą mieszkać na wsi. "Wyścig szczurów ich nie interesuje"
 • Chodzimy po ulicy bez koszulki, pozwalamy dzieciom biegać po restauracji. "Nie rozumiemy pojęcia wolności"

  Chodzimy po ulicy bez koszulki, pozwalamy dzieciom biegać po restauracji. "Nie rozumiemy pojęcia wolności"

  Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola cafe & ristorante, zdegustowani tym, w jakim stanie pozostawiła po sobie stolik pewna rodzina z dziećmi, wprowadzili zakaz wstępu do lokalu dla dzieci poniżej szóstego roku życia. Część ludzi przyklaskuje pomysłowi, inni oskarżają właścicieli lokalu o dyskryminację najmłodszych i ich opiekunów, a nawet łamanie praw człowieka. Polscy restauratorzy nie zdecydowaliby się na taki krok, co nie znaczy, że nie znają problemu.

 • "Zatracamy się powoli w świecie pozorów i zapominamy, że uczucie szczęścia nie jest dane wszystkim po równo"

  "Zatracamy się powoli w świecie pozorów i zapominamy, że uczucie szczęścia nie jest dane wszystkim po równo"

  Według badania EZOP, pierwszego badania zdrowia psychicznego Polaków, depresja dotyka od 800 do 900 tys. Polaków. Jej skutki odczuwają nie tylko chorzy, ale również ich bliscy, którzy w przekazach medialnych przede wszystkim słyszą krytykę sposobu, w jaki postępują z osobą chorą. Nikt nie mówi im, jak mają zadbać o siebie, jak przetrwać ciągnącą się nieraz miesiącami czy latami chorobę. A jak podkreśla psychiatra Aleksandra Krasowska, w rodzinie, w związku ważni są wszyscy, nie tylko osoba chora.

 • Nowi turyści zza granicy odwiedzają Polskę. Norwegowie, Chińczycy, szejkowie z Arabii Saudyjskiej