Kultura

 • Rozmawiamy z Kingą Preis, Sebastianem Fabijańskim i Agnieszką Glińską na premierze filmu "#WszystkoGra"
 • Rozmawiamy z Elizą Rycembel, Karoliną Czarnecką i Agustinem Egurrolą na premierze filmu "#WszystkoGra"
 • Apostrof – znane nazwiska, nowe książki

  Apostrof – znane nazwiska, nowe książki

  Jacek Hugo-Bader, Katarzyna Grochola, Wiesław Myśliwski, Łukasz Orbitowski, Manuela Gretkowska, Robert J. Szmidt, Piotr Nesterowicz i Włodek Markowicz to kolejni autorzy, z którymi czytelnicy już w maju spotkają się na organizowanym przez Empik Apostrofie. Międzynarodowym Festiwalu Literatury (16-22.05). Ważnymi elementami wydarzenia są także debaty, poprowadzą je m.in. Michał Nogaś, Justyna Sobolewska, Karolina Sulej i Karolina Korwin-Piotrowska. W każdym z festiwalowych miast odbędą się ponadto wyjątkowe spacery literackie, których przewodnikami będą pisarze.

 • Wielkie święto małych czytelników

  Wielkie święto małych czytelników

  Już w ten weekend (23-24.04) odbędzie się IV edycja Festiwalu Książki Dziecięcej „Tere-Fere”. Wydarzenie to gromadzi prawie trzydziestu najlepszych wydawców literatury dziecięcej. Wśród nich będzie także ten, który otrzyma tytuł dla Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2015 – konkursie organizowanym przez Empik. Uroczystość poprowadzi ambasadorka konkursu – Magdalena Różczka.

 • Apostrof przyspiesza – nowi autorzy

  Apostrof przyspiesza – nowi autorzy

  Zdradzamy nazwiska kolejnych gwiazd, które spotkają się z czytelnikami na organizowanym przez Empik Międzynarodowym Festiwalu Literatury Apostrof. Marc Elsberg, Mons Kallentoft i Diane Ducret już w maju przyjadą do Polski. Do programu dołączają także kolejne spotkania z polskimi twórcami: Olgą Tokarczuk, Zygmuntem Miłoszewskim i Andrzejem Ziemiańskim.

 • "Opowieść o miłości i mroku" - relacja z premiery

  "Opowieść o miłości i mroku" - relacja z premiery

  - Nie wypada pytać: dlaczego się we mnie zakochałeś - mówi Sławomir Idziak pytany o to, jak doszło do współpracy z Natalie Portman przy jej debiucie reżyserskim "Opowieść o miłości i mroku". - Oczywiście nie chodzi tu o miłość, ale niewątpliwie decyzja o wyborze operatora, z którym chce się pracować, jest trudna. "Opowieść o miłości i mroku" w kinach od 1 kwietnia.

 • Piotr Adamczyk na planie filmu "Jestem mordercą"

  Piotr Adamczyk na planie filmu "Jestem mordercą"

  - Maciej Pieprzyca jest mistrzem budowania atmosfery, więc jestem przekonany, że ten film będzie miał atmosferę lat 70. Oprócz tego, że będzie to film psychologiczny i film o manipulacji, relacjach międzyludzkich, to także będzie ukazywał tamten czas - mówi o filmie "Jestem mordercą" Piotr Adamczyk, którego zobaczymy w roli naczelnika Milicji Obywatelskiej.

 • Rozmawiamy z Joanną Kulig o filmie "Niewinne"

  Rozmawiamy z Joanną Kulig o filmie "Niewinne"

  - Podczas castingu wymyślano nam różne aktorskie zadania. W pewnym momencie powiedziano mi, żebym uklękła i zagrała scenę modlitwy. Nagle ktoś zaczął pukać do drzwi, miałam wrażenie, że za chwilę stanie się coś złego. Anne Fontaine wprowadziła mnie w dziwny stan - wybuchłam potwornym płaczem, okropnie się przejęłam tym, co miałam odegrać - wspomina pracę nad filmem ?Niewinne? Joanna Kulig. Film na ekranach kin 11 marca.

 • Rozmawiamy z Agatą Kuleszą o filmie "Niewinne"

  Rozmawiamy z Agatą Kuleszą o filmie "Niewinne"

  - Reżyserka stworzyła nam wyjątkowo komfortowe warunki, mogłyśmy się skupić wyłącznie na naszych rolach. Jej nastawienie zachęcało do odważnych decyzji i dało nam przestrzeń do aktorskich poszukiwań - mówi Agata Kulesza o filmie "Niewinne". Obraz na ekranach kin 11 marca.