Polityka

 • Stanisław Karczewski komentuje sprawę Mariana Banasia: To zemsta. Jest człowiekiem kryształowym
 • "Mrożąca krew w żyłach opowieść o mafijnych układach". Żądanie dymisji po materiale o Banasiu

  "Mrożąca krew w żyłach opowieść o mafijnych układach". Żądanie dymisji po materiale o Banasiu

  - To, co wczoraj widzieliśmy, to jest mrożąca krew w żyłach opowieść o patologii i mafijnych układach państwa PiS - powiedział na konwencji Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Lider PO odniósł się do sobotniego materiału "Superwizjera" o szefie NIK Marianie Banasiu, który miał wynajmować swoją kamienicę pod hotel na godziny, powiązany z krakowskim przestępcą.

  dbd
 • Prezydencki minister o Marianie Banasiu: To bardzo uczciwy i porządny człowiek

  Prezydencki minister o Marianie Banasiu: To bardzo uczciwy i porządny człowiek

  Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, odniósł się w programie "Kawa na ławę" do podejrzeń, które pojawiły się po materiale "Superwizjera" TVN, że w należącej do prezesa NIK Mariana Banasia kamienicy w Krakowie działał hotel wynajmujący pokoje na godziny, którego właściciel nie wystawiał paragonów.

  LG
 • Andrzej Duda w USA. Będzie chciał podpisać deklarację większej obecności wojsk USA w Polsce

  Andrzej Duda w USA. Będzie chciał podpisać deklarację większej obecności wojsk USA w Polsce

  Andrzej Duda dotarł do Stanów Zjednoczonych. Jego wizyta, związana z debatą generalną 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, zakłada również spotkanie z Donaldem Trumpem. Prezydent Polski będzie chciał podczas niego podpisać deklarację dotyczącą zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w naszym kraju. Tematem rozmów ma być również zniesienie amerykańskich wiz dla Polaków.

  LG
 • W kamienicy Banasia miał być prowadzony hotel na godziny. Teraz zniknęły informacje o jego działalności

  W kamienicy Banasia miał być prowadzony hotel na godziny. Teraz zniknęły informacje o jego działalności

  W sobotę w "Superwizjerze" TVN ukazał się materiał, w którym ujawniono, że w kamienicy należącej do prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia prowadzony był pensjonat wynajmujący klientom pokoje na godziny. Już w dniu emisji okazało się, że z kamienicy zniknęły wszelkie tabliczki informujące o działalności hotelu, a jego strona internetowa przestała działać.

  LG
 • Superwizjer: Marian Banaś ma kamienicę, w środku są pokoje na godziny. Pytania o majątek szefa NIK

  Superwizjer: Marian Banaś ma kamienicę, w środku są pokoje na godziny. Pytania o majątek szefa NIK

  Z reportażu "Superwizjera" TVN wynika, że w kamienicy należącej do Mariana Banasia działa pensjonat z pokojami na godziny. Właśnie przez tę nieruchomość oświadczenie majątkowe Banasia jest nadal kontrolowane przez CBA. W nieruchomości ważnego polityka dziennikarz spotkał znanego w Krakowie przestępcę, zarabiającego na agencjach towarzyskich. W sprawie już oświadczenie wydał Marian Banaś. Szef Izby nazywa materiał "próbą manipulacji i szkalowania".

  dbd
 • Koniec akcji "Nie świruj, idź na wybory". Pszoniak i Łukaszewicz nagrali nowe filmy

  Koniec akcji "Nie świruj, idź na wybory". Pszoniak i Łukaszewicz nagrali nowe filmy

  Po pierwszej serii filmików, zachęcających do udziału w wyborach, na Wojciecha Pszoniaka i innych artystów spadła fala krytyki. W haśle "Nie świruj, idź na wybory" wielu komentatorów widziało drwinę z osób chorych psychicznie. Widocznie w końcu sami twórcy uznali, że forma nie była trafiona i nagrali nowe klipy.

  dbd