Marek Raczkowski dla Gazeta.pl - 22.10.2014

Marek Raczkowski dla Gazeta.pl - 22.10.2014 - rys. Marek Raczkowski

rys. Marek Raczkowski.

Komentarze (106)
Zaloguj się
 • supermarjan

  Oceniono 372 razy 234

  facet ma luzackie podejscie do mitow i wierzen. zdrowy jest widac umyslowo.

 • dow_jones

  Oceniono 187 razy 115

  Sukienkowi mają ciekawe podejście do życia. Wymyślają jakieś durnoty i później na synodach czy innych spotkaniach dyskutują zawzięcie jak to się ma do prawa boskiego. No i oczywiście tak łatwo się z tego nie wycofują.
  W plemionach indiańskich starszyzna ma duży szacunek, ze względu na posiadane doświadczenie życiowe, w końcu dożyli sędziwego wieku pomimo wielu zagrożeń. Ale starszyzna na synodach jest mocno ograniczona i raczej szkodzi ludziom niż pomaga. Ilu ludzi już odeszło ze względu na to, że kościół nie dopuszcza zabezpieczania się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową ?

 • tomtg123

  Oceniono 146 razy 108

  Mnie też nie. Dopóki rzecz dotyczy procedur ściśle kościelnych, dopóty Kościół ma swięte prawo ustalać sobie dowolne normy (co jest grzechem, co nie jest na przykład, kto może do komunii itd.).
  Problem zaczyna się gdy procedury kościelne i wpływy Kościoła zaczynają sie przenosić na zupełnie świeckie obszary życia i zaczynają dotykać ludzi z Kościołem nie związanych, a często tak sie dzieje.

  Religia jest (powinna być) dla chętnych i tym chętnym Kościół może fundować dowolne regulaminy, bo chcącemu nie dzieje się krzywda - jak słusznie powtarza Korwin-Mikke.
  Państwo jest (powinno być) dla wszystkich i powinno być na wpływy Kościoła po prostu obojętne, powinno Kościół traktować jak powietrze.

 • 1theguru1

  Oceniono 70 razy 58

  nie ponieważ Kościół Latającego Potwora Spaghetti nie zabrania rozwodnikom jeść pasty !

 • Borek Skorek

  Oceniono 45 razy 27

  Wreszcie dotarło do mnie, dlaczego dwukrotnie usunięto mój post. Podejrzewam, że uraziłem czyjeś poczucie wrażliwości gramatycznej. Powinienem ująć to w poprawnej gramatycznie formie i napisać " .... spożywać czipsy na klęczkach", zamiast "na kolanach". Najmocniej przepraszam.

 • harry_callahan

  Oceniono 70 razy 26

  matka stoi tyłem

 • kawiusz

  Oceniono 125 razy 25

  a sprawa pomnika części ofiar katastrofy smoleńskiej też cie nie interesuje?

 • tatkoo1

  Oceniono 44 razy 24

  Mam w nosie kapłańskie zakazy , mam rozwód do komunii chodzę , i wiem że to się Panu Bogu Podoba , a nie dogmaty facetów w sukienkach .

 • patrycjusz1981

  Oceniono 66 razy 20

  Kuriozalnie, żeby nie ateistyczny Raczkowski, to mało bym wiedział o katolicyzmie;D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Zapisz się na newsletter