Gazeta.pl > Kraj >  Informacje z regionów

Matysiakowie po pięćdziesiątce

Rozmawiali: Dariusz Bartoszewicz i Jerzy S. Majewski
04.01.2007
A A A
Dżennet Połtorzycka-Stampf'l

Dżennet Połtorzycka-Stampf'l (Fot. Wojciech Surdziel /AG)

O bohaterach najsłynniejszej powieści radiowej ?Matysiakowie? nadawanej od 50 lat w Programie I Polskiego Radia opowiada Dżennet Połtorzycka, współautorka scenariusza
Zaczęło się w 1956 r. Trwa do dziś. "Matysiakowie" to najdłużej emitowana powieść radiowa na świecie. Od 50 lat co tydzień odwiedzamy rodzinę Matysiaków przy Dobrej na Powiślu. W najbliższą sobotę o godz. 13.05 na antenie I Programu Polskiego Radia zostanie nadany 2603. odcinek.

Matysiakowie żyją codziennymi troskami. Dawniej zawsze im brakowało do pierwszego, teraz są nieco zagubieni w nowej rzeczywistości, w świecie komputerów i internetu. Ale powodzi się im już lepiej, a ich dzieci są od dawna wykształcone. Autorami scenariusza powieści byli Jerzy Janicki, Stanisław Stampf'l i Władysław Żesławski. Z czasem dokooptowała do nich Dżennet Połtorzycka, żona Stanisława Stampf'la. Dziś to ona wraz z Janickim pisze kolejne odcinki powieści.Dariusz Bartoszewicz, Jerzy S. Majewski: Z czego czerpie Pani inspiracje do słuchowiska?

Dżennet...
Zostało‚ jeszcze 93% treści.

Artykuł zamknięty. Wykup kod i wpisz go w pole Kod dostępu.

Usługa Cena Rodzaj płatności
Dostęp do 1 artykułu 2,46 zł brutto (z VAT) Wyślij SMS o treści GA na nr 7268 »
Płatność online »
Dostęp do 3 artykułów 4,92 zł brutto (z VAT) Wyślij SMS o treści GA na nr 7468 »
Płatność online »
Dostęp do 10 artykułów 12,10 zł brutto (z VAT) Płatność »
Zasady udostępniania Archiwum Portalu Gazeta.pl: Usługę świadczy Agora SA
  • no jaja wasylzly 15.04.07, 22:50

    te opowiesc radiowa pamietam jeszcze jako dziecko w latach 60, jakiegos tamgienka, starego matiusika, jeszcze byl tam taki delikaty j, jakis..taki niekomunista, ale jak dzis slysze ze »